UWAGA!

Teraz ja - Paintball - ekstremalne życie w także w Elblągu

Na początku tego roku powstał w Elblągu Klub Miłośników Sportów Ekstremalnych. Rozmawiam z jednym z jego założycieli. Zobacz więcej zdjęć .

Paweł Łobanowski: Na początek proszę powiedzieć parę słów o waszym stowarzyszeniu.
     Pomysł na założenie stowarzyszenia powstał na początku grudnia. Założyliśmy je w styczniu tego roku. Na chwilę obecną w stowarzyszeniu biorą czynny udział trzy osoby oraz piątka ludzi, którzy wyrazili chęć udziału w niektórych grach.
     
     Zajmujecie się tylko paintballem?
     Pełna nazwa stowarzyszenia to: Klub Miłośników Sportów Ekstremalnych. Nie zajmujemy się wyłącznie paintballem, choć teraz to główne działanie. Niektórzy członkowie uprawiają również wspinaczkę i kitesurfing.
     
     Jaki jest cel stowarzyszenia?
     Naszym głównym celem jest propagowanie i rozwijanie sportów ekstremalnych w Elblągu. Naszym planem na przyszłość jest pokazanie ludziom w Elblągu, czym są sporty ekstremalne. Głównie paintball, ale nie tylko. Poza tym chcemy dać ludziom możliwość zasmakowania adrenaliny, a przy tym dobrą zabawę.
     
     Od kiedy interesujesz się paintballem? Jak to się zaczęło?
     Paintballem zainteresowałem się już dawno, jakieś dwa lata temu. Nie było na to jednak ani czasu, ani funduszy. Od grudnia 2007 roku zacząłem o tym myśleć na poważnie.
     
     Co Cię skłoniło do paintballu?
     Lubię adrenalinę, dlatego uprawiam sporty ekstremalne typu kitesurfing czy właśnie paintball. Jest to gra, która każe myśleć i daje dużo dobrej zabawy.
     
     Jakie są koszty? Czy da się postrzelać do kogoś za średnią krajową?
     Nie da się ukryć, że paintball jest kosztownym sportem. 2000 kulek kosztuje ponad 100 złotych, a sprzęt dobrej jakości można już kupić w cenie 500 zł za komplet, tzn. maskę, marker-broń oraz butlę). Dobra zabawa na speedballu - to rodzaju rozgrywki na specjalnie przygotowanym polu - to około 1000 kulek. W lesie trochę mniej, ale wszystko zależy od ilości osób grających i od uczestnika, tzn. od tego, jak ciężki masz palec.
     
     Trzeba mieć ubranie ochronne?
     Farba zmywa się pod wodą i nie ma żadnego śladu.
     
     Paintball to sport ekstremalny. Czy są jakieś niebezpieczeństwa związane ze stanem zdrowia?
     Zawsze jest jakieś niebezpieczeństwo. Kulka leci z prędkością do 300 metrów na sekundę. Uderzenie z bliskiej odległości pozostawia po sobie ślad w formie siniaka. Jeżeli ktoś ściągnie maskę w polu gry i dostanie kulką, to może źle się to skończyć.
     
     A jakie są zasady poruszania się po polu?
     Bezwzględnie na polu trzeba mieć ubraną maskę. Jeśli schodzisz z pola gry, musisz zabezpieczyć marker.
     
     Jakie są rodzaje gry?
     Speedball to gra na polu z przeszkodami. Gra leśna - tu gra się w naturalnym otoczeniu.
     Wymyśla się różne scenariusze, można je poczytać na stronie www. extreme.i8p.eu/strona/paint/paint_scenariusze.htm/ . Można grać również w budynkach. Gra się tam, gdzie tylko można uprzednio zabezpieczyć teren przed wejściem osób bez masek.
     
     Czy są pewne ograniczenia w graniu ze względu na wiek czy płeć?
     Ograniczeń nie ma żadnych. Dla kobiet są nawet specjalne ochraniacze na klatkę piersiową i plecy, aby zapobiec bolesnemu uderzeniu w piersi.
     
     Czy są organizowane większe bitwy?
     Są organizowane większe zabawy typu ligi speedballowej a także gry scenariuszowe. Jedna z nich odbędzie się już niedługo w Tczewie, 12-13 kwietnia. Bitwa na podstawie filmu „Byliśmy żołnierzami”.
     
     Gdzie wy organizujecie swoje bitwy?
     Na polu pana Zbigniewa koło Malborka. Wszelkich informacji na temat organizacji imprez na tym terenie można się dowiedzieć na www. malborkteam.pl .
     
     A w Elblągu? Są może jakieś plany na lokalne działania?
     Trwają rozmowy z przedstawicielami sklepów paintballowych w sprawie organizacji pokazu podczas Dni Elbląga. Mamy plan na walkę także w elbląskim lesie. Każdy, kto ma ochotę po prostu pograć, zbiera kilka osób i jedzie do pana Zbyszka. Tam można wypożyczyć sprzęt, a jeżeli jest mało osób, to organizowane są sparingi również z innymi drużynami.
     

 

Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 35
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
4.6 36 26

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • O czym się myśli w czasie tej "gry" ? O tym czy z taką samą łatwością posłał bym serię z prawdziwej broni, a może myśli się o koledze z przeciwnej drużyny nie jak o koledze tylko o ruchomym celu ? Oczywiście mozna to lubić, dobrze się bawić, ale jak już się mówi w ten sposób o tej dość perwersyjnej zabawie to proszę precyzyjniej, a nie tylko że : "Jest to gra, która każe myśleć. .. " o czym, bo może właśnie o tym ?
 • Zagraj sobie Internauto choc raz w speedball'a to bedziesz wiedzial(a) o czym sie mysli. .. Paintball to bardzo fajna gra np. scenariuszowa w lesie. Eliminacja osoby z przeciwnej druzyny jest tu drugozednym "celem"
 • Eliminacja= eksterminacja?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pacyfista(2008-03-18)
 • A czy gdzieś jest napisane z kim PŁ przeprowadził wywiad?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ciekawy(2008-03-18)
 • bardzo dobry pomysl moze ludzie przestana lazic z nozem i palkami po parkach sam bym zalozyl taki interes jak bym mial pieniadze. gratuluje gosciowi ktory to zalozyl
 • Oczywiście że jest ograniczenie wiekowe zawodnik musi mieć UKOńCZONE 18LAT!!!!. Jeżeli nie spełnia tego wymogu musi posiadać zgodę na grę prawnego opiekuna
 • Kulka nie leci z prędkością 300 km/h tylko jest wyrzucana z ciśnieniem 300fps. !! bo gdyby leciała z taką prędkościa to by już dawno nikt w to nie grał bo by się wystrzelali:))))
 • w artykule jest 300 METRÓW NA SEKUNDE; ) to jest ok. 83,33 km/h jest różnica?; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  czytajcie ze zrozumieniem(2008-03-18)
 • więcej info na temat paintballa w Elblągu na www. paintball-elblag. pl oraz na naszym forum www. forum. extreme. rdx. pl. zapraszamy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  przemjas(2008-03-18)
 • A co do ograniczen wiekowych, to od 18 lat u nas w Elblągu. Tak przyjelismy. W niektorych druzynach tego ograniczenia nie ma ale musi byc zgoda rodzicow.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  przemjas(2008-03-18)
 • kurde sam bym chętnie w coś takiego pograł, fajna sprawa, dobrze że tworzy się coś takiego w okolicy, wkrótce trzeba spróbować
 • do pedro: niestety nie utworzy się jeżeli nie będzie chętnych do drużyny i zakupu markerów bo pamiętaj w ilości siła no i kasa :)))) także zapraszamy do naszego grona www. paintball-elblag. pl
Reklama