Paulina Załucka i Maciej Kosmala najszybsi z elblążan

Elbląg, Paulina Załucka i Maciej Kosmala najszybsi z elblążan

W niedzielę (15 września) w Olsztynie odbył się II Jakubowy Półmaraton. Bieg na 21 km 97,5 m ukończyło 691 osób. Znakomicie spisali się zawodnicy sekcji triathlon MKS „Truso”Elbląg.

Paulina Załucka wygrała kategorię wiekową 18-19 lat i zajęła piąte miejsce wśród 110 kobiet. Maciej Kosmala również wygrał kategorię 18-19 lat i zajął bardzo dobre 20. miejsce open. W tej kategorii Łukasz Kowalski zajął czwarte, a Artur Kluczyk piąte miejsce.
       Juniorzy młodsi ścigali się na 10 km w Gdańsku w Biegu Obrońców Westerplatte. Wśród 2816 zawodników Jędrzej Głuchowski zajął 166 pozycję, co dało mu dziewiąte miejsce w kat. 16-19 lat, a Sebastian Karolkiewicz był 27.
       Najmłodsi triathloniści ścigali się na 5 km w Elblągu w GP Bażantarni: Kinga Lorek, Alicja Żabowska i Michał Winczewski.
       Był to ostatni start zawodników sekcji triathlon w tym bardzo udanym sezonie. Teraz czeka ich regeneracja, a od połowy października ruszamy z przygotowaniami do startów w 2014 r.
       Bardzo dziękuję wszystkim zawodnikom za poświęcenie i rzetelną pracę przez cały rok 2013. Gratuluję sukcesów i życzę, aby również poza sportową areną spotykało was tylko to, co piękne i dobre. Pamiętajcie, że to niezłomny charakter czyni z was „Żelaznych Ludzi”.