UWAGA!

Paweł Jankowski prezesem Startu

 
Elbląg, Paweł Jankowski został nowym prezesem Startu Elbląg
Paweł Jankowski został nowym prezesem Startu Elbląg (fot. AD)

3 czerwca z funkcji prezesa Startu Elbląg zrezygnował Krzysztof Święcicki. Kilka dni temu, podczas walnego zebrania sprawozdawczo jednogłośnie wybrano na to stanowisko Pawła Jankowskiego.

14 czerwca odbyło się walne zebranie sprawozdawcze elbląskiego klubu sportowego Start, w którym brali udział członkowie klubu, działacze sportowi oraz zaproszeni goście. W trakcie zebrania podsumowano dwa minione sezony 2010/2011 i 2011/2012. Z chwilą pojawienia się nowego zarządu klub miał zaległości w wysokości 360 tys. zł. Na koniec roku udało się zniwelować je do około 110 tys. zł. Natomiast 2012 rok zamknięto już dodatnim saldem, klub miał na swoim koncie 105 tys. zł. Tym samym jednogłośnie przyjęto uchwałę o udzieleniu zarządowi absolutorium.
       Podczas zebrania dokonano wyboru drugiego członka zarządu. Został nim Stanisław Tomczyński, który w latach 2008-2011 był prezesem klubu. – Osobiście zgłosiłem propozycję Stanisława Tomczyńskiego na członka zarządu – powiedział Dariusz Bajczyk. – Wszyscy zgodzili się z tą propozycją i przegłosowano jego przystąpienie do zarządu. Członkowie ustalili, że Paweł Jankowski będzie prezesem, a Stanisław Tomczyński wiceprezesem klubu. Ja pozostaję dyrektorem zarządzającym. Paweł Jankowski odpowiada za dyscyplinę oraz rygor budżetowy i myślę, że na dziś jest to dobry wybór. Tak naprawdę najważniejsze są kwestie finansowe w klubie. Sportowo nie udało nam się osiągnąć tego, co planowaliśmy, natomiast w pozostałym zakresie już tak. Wyboru dokonaliśmy z prostej przyczyny. Ani Paweł, ani ja nie możemy przez cały dzień być w klubie, to jest fizycznie niemożliwe. Stanisław Tomczyński jest w tej chwili emerytem i dla niego to będzie praca, której będzie mógł poświęcić całą swoją energię i czas. Liczę na to, że razem ze mną i Pawłem będzie realizował te cele, które będą wyznaczone przed drużyną. Jest nas trzech i mam nadzieję, że to wystarczy, by dobrze zorganizować klub. Nie znaleźliśmy nikogo innego, kto chciałby podjąć ryzyko zarządzania klubem, tym bardziej że jest to funkcja non profit. To nie tylko kwestia tego, że my nie zarabiamy, ale tego, że własnym majątkiem zabezpieczamy zobowiązania klubu. Ani prezes i wiceprezes, ani ja nie dostajemy wynagrodzeń za pełnienie swoich funkcji. Także chętnych tak naprawdę nie ma –  zakończył Bajczyk.
      
Anna Dembińska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Dobry wybór! teraz walka o pudło!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  3
  iiiii-p(2013-06-17)
 • hi hi raczka raczke myje. Bogaty facet jakby nie było.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  chwila prawdy(2013-06-17)
 • Gratuluje Tobie Pawle, zycze aby za dobrymi finansami klubu poszly tez wyniki sportowe. Zycze, klubowi aby jak najszybciej bral udzial rozgrywkach extraklasy europejskiej. BG Hamburg
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  3
  elblazanin2012(2013-06-17)
 • Więcej uśmiechu p pana!
 • bogaty dlatego że dorobił się na zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, jest właścicielem i prezesem firmy MOP, która jest ale tylko z samej nazwy zakładem pracy chronionej, chroni bowiem i nabija kieszeń włascicielom takich firm, ale nie chroni chorego niepełnosprawnego pracownika. Firmy te min. Jankowskiego MOP dorabia sie kosztem chorych ludzi bo mają ogromne dofinansowania z PFRON, a ludzie tam ciężko pracują za najniższą krajową. To są obozy pracy, czas w końcu zlikwidować zakłady pracy chronionej i dobrać sie w końcu do dupy tym dorobkiewiczom, pracowałam tam i wiem jak jest, zresztą kazdy zakład pracy chronionej działa na podobnych zasadach-wykorzystaniu niepełnosprawnych ludzi, podobnie prosperuje CLEANER, IMPELitd. Jankowskiemu wciąż jednak mało, wziął się za prezesowanie w STARCIE.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  2
  była pracownica MOP(2013-06-17)
 • pan Paweł Jankowski to serdeczny kolega pana Nowaczyka
 • czas zacząć kontrolować zakłady pracy chronionej, tam jest wyzysk i walka o duże pieniądze, nawet nie pomoże Państwowa Inspekcja Pracy bo w grę wchodzą układy i układziki. Niech własciciele takich firm w końcu zrozumieją że w tych zakładach nie tylko pracują osoby z niepełnosprawną psychiką, ale często ludie wykształceni na tyle że znają kodeks pracy i ustawę o zatrudnianiu i rehabilitacji osób niepełnosprawnych panie PREZESIE JANKOWSKI, niech pan najpierw zacznie po''ludzku''traktować ludzi chorych i przestanie pan ich wyzyskiwać a potem pomyśli o reprezentowaniu STARTU. wiele osób w pana firmie straciło jeszcze bardziej zdrowie, no cóż może prezesowanie w STARCIE POZWOLI NA ZAKUP LEPSZYCH I TROCHĘ WIĘCEJ ŚRODKÓW CZYSTOŚCI na obiekty, bo pamiętam jak pracowałam w mopie to musiałam kupować z własnej marnej wypłaty.
 • POgonić w końcu ten Tuskowy POmiot
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  3
  POgrążny(2013-06-17)
 • Żenujące komentarze osób niepełnosprawnych. .. Wy umysłowo jacyś niepełnosprawni jesteście? Po tym co piszcie widać, że macie jakiś problem. Sport to jest, a nie wasza frustracja!
 • Powodzenia Panie Prezesie.
 • Paweł zamykaj ten biznes, bo jak oszołomstwo dojdzie do władzy to stracisz, nie dość że dobre imię to jeszcze własne pieniądze, którymi wspomagasz ten klub - oni tego nie kumają, a będziesz wrogiem publicznym nr 1 bo zarabiasz więcej niż najniższa krajowa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  3
  kolegaz(2013-06-17)
 • czy to nie jest gość z P. O??? \
Reklama