UWAGA!

Pech Przemka Rojka

 
Elbląg, Przemysław Rojek zajął 10. miejscie na kajakarskich Mistrzostwach Świata
Przemysław Rojek zajął 10. miejscie na kajakarskich Mistrzostwach Świata (fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl)

O sporym pechu może mówić Przemysław Rojek z sekcji kajakarskiej ZKS Olimpia. Elbląski kajakarz w parze z Wojciechem Pilarzem mieli czwarty czas półfinałów podczas Mistrzostw Świata Juniorów w rumuńskim Pitesti. I... nie zakwalifikowali się do walki o medale.

Przemysław Rojek z ZKS Olimpia Elbląg w parze z Wojciechem Pilarzem startowali dziś (2 sierpnia) w kajakarskiej „dwójce” na dystansie 1000 m. na Mistrzostwach Świata Juniorów w rumuńskim Pitesti. Reprezentanci Polski trafili jednak do najsilniej obsadzonego półfinału. Z każdego wyścigu półfinałowego do finału A kwalifikowały się trzy pierwsze osady. Polacy w swojej grupie uplasowali się na czwartym miejscu.
       Można powiedzieć, że taki jest sport. Ale czas Polaków - 3:30.695 min. - to jednocześnie czwarty czas wszystkich półfinałów. Przemysław Rojek i Wojciech Pilarz szansę walki o medale przegrali o... 0,58 sek. Piąty czas wszystkich wyścigów półfinałowych (ale uzyskany w innym wyścigu) to 3:31.087 min. dawał już możliwość występu w finale A.
       Na pocieszenie Polakom został start w finale B, w którym z czasem 3:37.130 min. „pokazali rywalom plecy”. I ostatecznie zostali sklasyfikowani na 10. miejscu. Nad drugą w finale B osadą z Kazachstanu mieli ponad sekundę przewagi.
      
       Wyniki finału B:
       1) Przemysław Rojek, Wojciech Pilarz (Polska) 3:37.130 min, 2) Vladislav Dronov, Mikhail Yakovlev (Kazachstan) 3:38.413 min., 3) Daniel Kucharski, Jesse Kneebone-Ellis (Australia) 3:39.173 min.
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama