Pech Przemka Rojka

Elbląg, Przemysław Rojek zajął 10. miejscie na kajakarskich Mistrzostwach Świata
Przemysław Rojek zajął 10. miejscie na kajakarskich Mistrzostwach Świata (fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl)

O sporym pechu może mówić Przemysław Rojek z sekcji kajakarskiej ZKS Olimpia. Elbląski kajakarz w parze z Wojciechem Pilarzem mieli czwarty czas półfinałów podczas Mistrzostw Świata Juniorów w rumuńskim Pitesti. I... nie zakwalifikowali się do walki o medale.

Przemysław Rojek z ZKS Olimpia Elbląg w parze z Wojciechem Pilarzem startowali dziś (2 sierpnia) w kajakarskiej „dwójce” na dystansie 1000 m. na Mistrzostwach Świata Juniorów w rumuńskim Pitesti. Reprezentanci Polski trafili jednak do najsilniej obsadzonego półfinału. Z każdego wyścigu półfinałowego do finału A kwalifikowały się trzy pierwsze osady. Polacy w swojej grupie uplasowali się na czwartym miejscu.
       Można powiedzieć, że taki jest sport. Ale czas Polaków - 3:30.695 min. - to jednocześnie czwarty czas wszystkich półfinałów. Przemysław Rojek i Wojciech Pilarz szansę walki o medale przegrali o... 0,58 sek. Piąty czas wszystkich wyścigów półfinałowych (ale uzyskany w innym wyścigu) to 3:31.087 min. dawał już możliwość występu w finale A.
       Na pocieszenie Polakom został start w finale B, w którym z czasem 3:37.130 min. „pokazali rywalom plecy”. I ostatecznie zostali sklasyfikowani na 10. miejscu. Nad drugą w finale B osadą z Kazachstanu mieli ponad sekundę przewagi.