UWAGA!

PELA sypnęła niespodziankami

 
Elbląg, PELA sypnęła niespodziankami
fot. MOSiR

Nowy sezon w rozgrywkach Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów Hydrobud, organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przyniósł wiele niespodzianek i zaskakujących rozstrzygnięć. I choć rywalizacja dopiero teraz rozkręca się na dobre, to możemy być pewni, że emocji nie zabraknie do ostatniej kolejki.

Zespoły uczestniczące w rozgrywkach PELA w sezonie 2017/2018 mają już za sobą dziewięć kolejek. Dotychczasowe mecze pokazały, że tegoroczny poziom rywalizacji jest niesamowicie wyrównany. Sami uczestnicy podkreślają, że tak wyrównanej ligi nie było już od kilku lat. A to oznacza, że do zakończenia rundy jesiennej Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów Hydrobud czeka nas jeszcze wiele emocji. Żadna z drużyn nie może być pewna wygranej, nawet w starciu z teoretycznie słabszym przeciwnikiem. W obecnym sezonie przekonały się już o tym zespoły, które przed meczem wskazywane jako faworyt, traciły punkty z niżej notowanymi rywalami.
       Największą niespodzianką rundy jesiennej jest jak na razie postawa ekipy AKS Stokrotki. Zespół, który ubiegły sezon zakończył na siódmym miejscu, dziś przewodzi stawce. Stokrotki mają na swoim koncie siedem zwycięstw i tylko jedną porażkę. Jak do tej pory jedyną przegraną zanotowały w trzeciej kolejce, kiedy to musiały uznać wyższość PBG Jankowiak, przegrywając 3:10. Natomiast w trzech ostatnich meczach Stokrotki mierzyły się z zespołami, które ubiegły sezon miały bardziej udany. I także tym razem lider okazał się lepszy pokonując kolejno: U-99 1:0, Pub Sąsiedzi także 1:0 oraz AS-Trans 2:1.
       Formy z poprzedniego sezonu jak na razie nie mogą „złapać” zawodnicy Metrotesu. Trzykrotni triumfatorzy Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów Hydrobud w siedmiu dotychczas rozegranych meczach zdobyli zaledwie 13 punktów i do prowadzących Stokrotek tracą osiem punktów. Metrotest nowy sezon rozpoczął od porażki 2:7 z AC Helloween. I choć w trzech kolejnych meczach zdobył komplet punktów, to dobra passa skończyła się w siódmej kolejce, przegranym meczem z Kamel Team 3:4. Później przyszedł jeszcze remis 1:1 z PBG Jankowiak i dopiero ostatnia kolejka dała wygraną 5:1 z JZK Wiarus. Jeżeli Metrotest poważnie myśli o czwartym z rzędu mistrzostwie PELA, nie może więcej pozwalać sobie na stratę punktów, gdyż na finiszu różnica do prowadzących ekip może być już nie do odrobienia.
       W klasyfikacji strzelców po dziewięciu rozegranych kolejkach na prowadzeniu znajduje się Tomasz Nowicki z zespołu AS-TRANS, który do tej pory zdobył 17 bramek. Drugi w tej klasyfikacji Kacper Ziemski z zespołu AC Helloween strzelił 15 goli, natomiast na trzecim miejscu znajduje się Radosław Prusak (Metrotest) z 10 bramkami.
      
       Wyniki 9. kolejki:
       AS-Trans - U-99 9:4 (2:0)
       AS-Trans: Tomasz Nowicki 4 bramki, Adam Siemaszko 3, Tomasz Szwarc 2.
       U-99: Tomasz Bandurski 2, Daniel Czajka 2.
      
       Gracze - Kamel Team 2:4 (0:3)
       Gracze: Michał Huber 1, Mateusz Huber 1.
       Kamel Team: Patryk Jarzębowski 1, Damian Bergius 1, Bartosz Truskolaski 1, Przemysław Kopeć 1.
      
       Pub Sąsiedzi - KAM 3:3 (1:0)
       Pub Sąsiedzi: Krzysztof Sztybor 1, Paweł Chmielecki 1, Kamil Piotrowski 1.
       KAM: Mariusz Gryz 2, Robert Kasprzyk 1.
      
       Awangarda - EL Skład 0:4 (0:0)
       EL Skład: Daniel Kocięba 1, Radosław Kuszyk 1, Artur Ziemczonek 1, Łukasz Kaczmarczyk 1.
      
       AC Helloween - PBG Jankowiak 2:3 (1:0)
       AC Helloween: Daniel Nowak 1, Damian Czarnecki 1.
       PBG Jankowiak: Mateusz Lipiński 2, Mateusz Nowak 1.
      
       Metrotest - JZK Wiarus 5:1 (3:0)
       Metrotest: Martin Strach 3, Radosław Prusak 1, Wiesław Korzeb 1.
       JZK Wiarus: Michał Bocoń 1.
      
       Pauza: AKS Stokrotki
      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama