UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pieniądze dla sportowców

 
Elbląg, Pieniądze dla sportowców
fot. Anna Dembińska (arch. portEl.pl)

1,36 mln zł – tyle ratusz chce przeznaczyć na wsparcie szkolenia sportowego w różnych dyscyplinach sportu w 2021 r. Na sport młodzieżowy przeznaczono 750 tys. zł. Kluby mają czas do 30 grudnia na złożenie wniosków.

- Organizacja zajęć treningowych, zakup sprzętu, wyjazdy lub organizacja zawodów, to tylko niektóre z działań, które kluby sportowe prowadzą przez cały rok przy pomocy dotacji z budżetu Elbląga przyznanej przez Prezydenta Miasta. W 2020 r. w zajęciach sportowych, organizowanych przez elbląskie kluby, które otrzymał dotację z Gminy Miasto Elbląg, brało udział ponad 6,5 tysiąca dzieci i młodzieży - – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Do 30 grudnia elbląskie kluby sportowe mogą składać wnioski na wspieranie szkolenia sportowego w różnych dyscyplinach. Na ten cel miasto przeznaczy 1,36 mln zł. Dla porównania w ubiegłym roku na cel cel przeznaczono 1,185 mln zł, a dwa lata wcześnie 1,46 mln zł Pieniądze powinny być przeznaczone w szczególności na szkolenie i udział we współzawodnictwie sportowym seniorów

Podział pieniędzy odbędzie się na podstawie poziomu sportowego (udziału w rozgrywkach ligowych), odbioru społecznego i tradycji dyscypliny w mieście, wartości merytorycznej., oceny proponowanej jakości i kwalifikacji osób, które będą realizowały zadania, oceny kalkulacji kosztów, planowany udział środków własnych, doświadczenia.

Otwarcie ofert odbędzie się 31 grudnia, wtedy też poznamy zapotrzebowanie klubów. Decyzja o podziale środków zapadnie w styczniu przyszłego roku.

W styczniu tego roku w analogicznym konkursie najwięcej otrzymały kluby piłki nożnej i piłki ręcznej.

Na upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży ratusz w przyszłym roku przeznaczył kwotę 750 tys. zł. W porównaniu z rokiem 2020 to kwota większa o 80 tys. zł W 2019 r. było to również 750 tys. zł. I w tym przypadku oferty należy składać do 30 grudnia.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama