[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pieniądze na sport: pół na pół

 
Elbląg, Olimpia Elbląg otrzymala 50 tys. zł
Olimpia Elbląg otrzymala 50 tys. zł (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl)

50 tysięcy zł dla Olimpii i tyle samo dla Startu. Tak wygląda podział „drugiej transzy” środków na wspieranie szkolenia w różnych dyscyplinach w ratuszowym konkursie.

W dodatkowym konkursie na wspieranie szkolenia sportowego w różnych dyscyplinach ratusz przeznaczył 100 tys. zł. Ale nie dla wszystkich. O pieniądze mogły ubiegać się tylko kluby, które prowadzą szkolenie sportowe w piłce nożnej mężczyzn i piłce ręcznej kobiet oraz ich drużyny występują w rozgrywkach centralnych seniorów. W skrócie: ZKS Olimpia i EKS Start.
       I niespodzianki nie było: Olimpia złożyła wniosek o 70 tys. zł (całkowity koszt zadania: 90 tys. zł), Start chciał 81,5 tys. zł (całkowity koszt zadania 101,9 tys. zł). Urzędnicy pieniądze podzielili po równo: każdy z klubów dostał po 50 tys. zł.
       Pojawia się jednak wątpliwość co dotacji dla Startu. W związku z powstaniem ligi zawodowej w piłce ręcznej kobiet, klub przekształcił się w spółkę. Tymczasem, kiedy Meble Wójcik grały w Superlidze piłki ręcznej, pieniędzy na szkolenie nie otrzymywały. Jak się okazuje dużo zależy od klubowych dokumentów.
       - W dokumentach Startu jest zapisane, że wszystkie przychody są kierowane na rozwój dyscypliny. W Meblach ten zapis był sformułowany inaczej, co uniemożliwiało wsparcie klubu – tłumaczy Łukasz Mierzejewski z biura prasowego elbląskiego ratusza.
       W pierwszym konkursie na wspieranie szkolenia sportowego w różnych dyscyplinach (ze stycznia tego roku) Start otrzymał 560 tys. zł, a Olimpia – 320 tys. zł. W styczniu żółto – biało – niebiescy otrzymali też grant na szkolenie młodzieży – 140 tys. zł.
       W 2019 r. ratusz przeznaczył na wspieranie szkolenia sportowego w różnych dyscyplinach 1,460 tys. zł. W ubiegłym roku była to suma 1,8 mln zł.
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama