UWAGA!

Pieniądze na sport: pół na pół

 
Elbląg, Olimpia Elbląg otrzymala 50 tys. zł
Olimpia Elbląg otrzymala 50 tys. zł (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl)

50 tysięcy zł dla Olimpii i tyle samo dla Startu. Tak wygląda podział „drugiej transzy” środków na wspieranie szkolenia w różnych dyscyplinach w ratuszowym konkursie.

W dodatkowym konkursie na wspieranie szkolenia sportowego w różnych dyscyplinach ratusz przeznaczył 100 tys. zł. Ale nie dla wszystkich. O pieniądze mogły ubiegać się tylko kluby, które prowadzą szkolenie sportowe w piłce nożnej mężczyzn i piłce ręcznej kobiet oraz ich drużyny występują w rozgrywkach centralnych seniorów. W skrócie: ZKS Olimpia i EKS Start.
       I niespodzianki nie było: Olimpia złożyła wniosek o 70 tys. zł (całkowity koszt zadania: 90 tys. zł), Start chciał 81,5 tys. zł (całkowity koszt zadania 101,9 tys. zł). Urzędnicy pieniądze podzielili po równo: każdy z klubów dostał po 50 tys. zł.
       Pojawia się jednak wątpliwość co dotacji dla Startu. W związku z powstaniem ligi zawodowej w piłce ręcznej kobiet, klub przekształcił się w spółkę. Tymczasem, kiedy Meble Wójcik grały w Superlidze piłki ręcznej, pieniędzy na szkolenie nie otrzymywały. Jak się okazuje dużo zależy od klubowych dokumentów.
       - W dokumentach Startu jest zapisane, że wszystkie przychody są kierowane na rozwój dyscypliny. W Meblach ten zapis był sformułowany inaczej, co uniemożliwiało wsparcie klubu – tłumaczy Łukasz Mierzejewski z biura prasowego elbląskiego ratusza.
       W pierwszym konkursie na wspieranie szkolenia sportowego w różnych dyscyplinach (ze stycznia tego roku) Start otrzymał 560 tys. zł, a Olimpia – 320 tys. zł. W styczniu żółto – biało – niebiescy otrzymali też grant na szkolenie młodzieży – 140 tys. zł.
       W 2019 r. ratusz przeznaczył na wspieranie szkolenia sportowego w różnych dyscyplinach 1,460 tys. zł. W ubiegłym roku była to suma 1,8 mln zł.
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama