UWAGA!

Pieniądze nie grają, ale grać bez pieniędzy trudno

 Elbląg, Pieniądze nie grają, ale grać bez pieniędzy trudno
fot. Anna Dembińska (arch. portEl.pl)

Ratusz rozdzielił pieniądze na sport. Na szkolenie w różnych dyscyplinach rozdysponowano prawie 1,3 mln zł. Sportową młodzież wsparto sumą 750 tys. zł.

Niespodzianek nie było. Najwięcej pieniędzy na szkolenie seniorów otrzymał Start Elbląg - 560 tys. zł. Olimpia Elbląg - 400 tys. zł. Warto przy okazji zaznaczyć, że żółto-biało-niebiescy są jedyną drużyną piłkarską w Elblągu, która otrzymała miejskie wsparcie. Concordia (zgodnie z zapisami w konkursie, które pojawiły się w tym roku) na szkolenie seniorów nie dostała „złamanego grosza“. 190 tys. zł otrzymała Klub Piłki Ręcznej występujący w I lidze (drugi szczebel rozgrywek).

Pozostałe kluby (osiem) otrzymały wsparcie w wysokości od 4 (UKS Kontra; boks) do 30 tys. zł (UKS Silvant Kajak). Pieniędzy nie otrzymał Aeroklub Elbląski z powodu niekompletności oferty oraz Concordia Elbląg z powodów regulaminowych (w przypadku dyscyplin zespołowych miasto zdecydowało się na wspieranie klubu, który gra w wyższej klasie rozgrywkowej).

Kto ile dostał, można zobaczyć tutaj.

W przypadku sportu młodzieżowego urzędnicy rozdysponowali 750 tys. zł na 33 kluby. Z powodu niekompletności oferty pieniędzy nie otrzymał Aeroklub Elbląski. Największe wsparcie otrzymały: Olimpia - 130 tys. zł, Truso - 116 tys. zł, Orzeł - 91 tys. zł, Concordia - 67 tys. zł, Silvant Kajak - 55 tys. zł. Kto ile dostał można zobaczyć tutaj.

Konkurs wspierający sport osób z niepełnosprawnościami został dopiero ogłoszony.

SM

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • za 4 koła to w aeroklubie nikomu by się nie chciało nawet na krześle śmigłem kręcić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  2
  POMAGIER PILOTA(2022-02-07)
 • paralotniarzowi NISSANOWI przyznano dofinansowanie z budżetu miasta w wysokości 300 tysięcy brutto. Do jego najlepszych wyników w karierze zalicza się przelot z banera do ratusza na jednym baku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26
  1
  misiek778(2022-02-07)
 • "Z powodu niekompletności oferty pieniędzy nie otrzymał Aeroklub Elbląski" Tutaj b. słuszna decyzja.
 • Zgodnie z zapisami. A jakie to były zapisy? Jaki powód?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  6
  LucynaŁupina(2022-02-07)
 • No tak bo trzeba było więcej pieniędzy przeznaczyć na podwyżki dla nerobów oraz prezydenta, ktos powie to nie duzo ale jako Brutto to bardzo dużo. Lepiej dysponować pieniążkami nie swoimi ale dawac sobie, niz ludziom ugodnic warunki życia mimo że to My dajemy do puli miasta i na 1 miejscu powinny byc Nasze potrzeby a nie potrzeby podwyżek!!!!!1
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  1
  alex12@(2022-02-07)
 • Cieszę się, że Aeroklub nic nie dostanie. Zatruwa życie mieszkańcom, i mamy za to płacić naszymi podatkami?
 • Mam nadzieje, że rózni eksperci od piłki doczytali ze zrozumieniem. Niech sie skończą bzdury wypisywane o Concordii, że miasto na nia buli kase. Buli na Olimpę, a jakie tego będą efekty ? Zobaczymy
 • Kasę dostała olimpiad która 90 % męczy przegrywa. Natomiast np kajakarze lub lekkoatleci dostali ochłapy a przywożą medale
 • Jak to brzmi cytuję: "Concordia (zgodnie z zapisami w konkursie, które pojawiły się w tym roku)na szkolenie seniorów nie dostała złamanego grosza. "Ciekawe komu się naraziła?
 • No tabeli OE nie widziałeś od dawna ale piłkarki ręczne są bliżej 90% meczów w plecy a są faworyzowane co roku. To jest żenada. Wysyłamy łyżwiarkę na Olimpiadę, w kajakach mamy sukcesy a kluby te traktowane są po macoszemu.
 • Start 560 tys a przegrywa mecz za meczem, dzieciaki z kpr bez kibicow i ambicji awansu niewiele lepiej. Cała kasa powinna iść na Olimpię w celu walkino awans
 • A ksiądz co z tą mityczną forsą zabraną innym klubom zrobiłby w rundzie wiosennej ? Awansuje to będzie się martwił.
Reklama