UWAGA!

Pierwsze zwycięstwo Olimpii w CLJ

 
Elbląg, Pierwsze zwycięstwo Olimpii w CLJ
(fot. nadesłana)

Do piątej kolejki czekaliśmy na pierwsze zwycięstwo Trampkarzy Olimpii w Centralnej Lidze Juniorów U-15. Żółto-biało-niebiescy komplet punktów zdobyli na wyjeździe w meczu z Ząbkovią Ząbki.

Od początku spotkanie było wyrównane i trzeba szczerze przyznać, że obie drużyny nie prezentowały optymalnej formy i najwyższego poziomu. W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiał gospodarze, ale sprzyjał im silnie wiejący wiatr, który wpływał na wydarzenia boiskowe. Olimpia miała problemy z rozegraniem piłki w środku pola, gdzie gospodarze grali pięcioma zawodnikami. Mimo wszystko obie drużyny miały swoje okazje do strzelenia bramki. Najlepsza po stronie Olimpii to dwójkowa akcja Piróga z Głowińskim, który będąc kilka metrów przed bramkarzem strzelił prosto w niego. Gospodarze zaś, strzelili nawet bramkę, która ostatecznie nie uznano, bo zawodnik Ząbkovii znajdował się na spalonym.
      W drugiej połowie kwestia wspomnianego wiatru okazała się pomocna dla żółto-biało-niebieskich. Olimpia coraz częściej gościła na połowie przeciwnika i miała optyczną przewagę. W 65. minucie Filip Sokół dośrodkował w pole karne, a po chwili Mateusz Głowiński cieszył się po zdobytej bramce. Gol okazał się przełomowy w poczynaniach boiskowych. Olimpia nabrała wiatru w żagle, zaczęła coraz groźniej atakować na bramkę przeciwnika. Dodatkowo gospodarze stawiając wszystko na jedną kartę coraz bardziej się odkrywali co wykorzystała Olimpia za sprawą Szymona Grączewskiego, który ustalił wynik spotkania.
      - Mimo zwycięstwa, które z pewnością było nam wszystkim bardzo potrzebne, nasza gra pozostawia wiele do życzenia. Byliśmy w tym meczu wolni, apatyczni, graliśmy niedokładnie, do tego jeszcze nieskutecznie. Z pewnością ciężar gatunkowy spotkania był dość duży, bowiem spotkały się drużyny, których głównym celem jest pozostanie w lidze i być może miało to wpływ na naszą dyspozycję. W kolejnym meczu, chcąc wygrać, musimy zaprezentować większą jakość piłkarską. - poinformował trener Olimpii Rafał Starzyński prowadzący drużynę wraz Bohdanem Konarzewskim.

 

Ząbkovia Ząbki - Olimpia Elbląg 0:2

Głowiński, Grączewski

 

Olimpia: Damian Kowalczyk, Bartek Leczczyński, Kuba Ziółkowski, Tomek Łoś, Kordian Stolarowicz, Mikołaj Sanocki, Tymek Pryczkowski, Mateusz Głowiński, Jan Piróg, Szymon Grączewski.
      Ponadto zagrali: Marek Mostowiec, Dawid Olejniczak, Wojtek Stróżewski, Filip Sokół, Filip Sznajder, Kacper Łaszak.

 

 

Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

qba
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama