UWAGA!

Pięściarze elbląskiego Tygrysa w poznańskiej Arenie (boks)

Zaproponowałem władzom Poznania zorganizowanie w tym roku pięciu imprez o nazwie „Wieczór boksu amatorskiego” w naszej reprezentacyjnej hali sportowej „Arena” – mówi Zdzisław Nowak, prezes Wielkopolskiego Okręgowego Związku Bokserskiego. – Projekt zaakceptowano, wsparli go sponsorzy i 6 lutego odbędzie się taka pierwsza gala z udziałem bokserów z elbląskiego Tygrysa.

Kibice boksu w Poznaniu, po trzech latach jakie minęły od 77. Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów, będą mogli uczestniczyć w cyklu wydarzeń na ringu w „Arenie” – wyjaśnia prezes. – Zainauguruje go 6 lutego „Wieczór boksu amatorskiego” podczas którego odbędzie się dziewięć pojedynków w kategoriach wagowych od muszej do superciężkiej. Swoje umiejętności zaprezentuje krajowa czołówka pięściarzy sklasyfikowanych na miejscach od 1 do 3 w rankingach Polskiego Związku Bokserskiego. To gwarantuje wysoki poziom walk i duże emocje. Do uczestnictwa w pierwszym wieczorze bokserskim zaprosiłem znanych na krajowych ringach wychowanków trenera Hieronima Kozakiewicza z elbląskiego Klubu Sportów Walki „Tygrys”. Otrzymałem potwierdzenie, że poznaniacy zobaczą w akcji elblążan: w wadze 57 kg Macieja Piechotę, który będzie walczył z Krzysztofem Rogowskim; w kategorii 64 kg Krzysztofa Ciereszko, który stoczy pojedynek z Krzysztofem Chudeckim; w wadze 81 kg Damiana Kośmidera, który zmierzy się z Krzysztofem Sadłoniem.
     Hitem wieczoru będzie pojedynek w wadze superciężkiej. Walczyć będą Patryk Bartkiewicz z Poznańskiego Klubu Bokserskiego z Mateuszem Maludą z Gwardii Wrocław. Moja inicjatywa spotkała się z zainteresowaniem selekcjonera reprezentacji Stanisława Łakomca, który zadeklarował, że przyjedzie do Poznania na ten szczególny wieczór. Zapraszam także do Poznania kibiców boksu z Elbląga i zapewniam, że sportowych emocji nie zabraknie. Po tym wieczorze już w dniach 4 – 8 marca będziemy mieli w Wielkopolsce kolejne emocje na ringu. W Pniewach odbędą się 80. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów, a na 20 marca zaplanowaliśmy drugi „Wieczór boksu amatorskiego” w poznańskiej „Arenie” – informuje Zdzisław Nowak, prezes Wielkopolskiego Okręgowego Związku Bokserskiego.
M

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Szkoda, że wszyscy znani na krajowych ringach zawodnicy z Tygrysa przegrali swoje walki w Poznaniu na Gali!
 • Przegrali ale po ładnej, wyrównanej walce. Nieźle się zaprezentowali pozostawiając dobre wrażenie. Wystempem w "Poznańskiej Gali Bokserskiej" rozpoczeli cykl przygotowań do Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów w Pniewach pod Poznaniem(4-8 III), gdzie będzie okazja do rewanżu.
 • A na portalu Wielkopolski są inne informacje dotyczące przebiegu i końcowych wyników walk, podobno dostali jak w kaczy kuper/zadaniem gospodarzy/!
 • Była to "Gala Bokserska" z nagrodami pieniężnymi ufundowanymi przez prywatnych sponsorów. Tego typu imprezy mają promować i propagować boks poprzez jego pokazanie w dobrym wydaniu jak największej rzeszy kibiców i sympatyków(wstęp był wolny). Zadanie i cel ten został osiągnięty, chociaż jak zwykle faworyzowano zawodników gospodarzy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  menager(2009-02-08)
 • Ale ściema, gdyby boksowali na poziomie i wyraźnie mieli przewagę to sponsor nie miałby nic do gadania, po co są takie walki na "umówkę", zanikają terminy "sprawiedliwy werdykt" o walka "fair-play", żenada!
Reklama