UWAGA!

Piłkarze ręczni w dobrej formie

 Elbląg, Piłkarze ręczni w dobrej formie
fot. nadesłana

W weekend (22 - 24 kwietnia) odbyły się turnieje 1/8 finału Mistrzostw Polski w piłce ręcznej juniorów młodszych. Zawodnicy z MKS Truso Elbląg pokazali, że są przygotowani w tym sezonie na grę nawet o finał.

 W województwie reprezentowały nas dwa zespoły MKS Truso Elbląg i MKS MOSiR Kętrzyn. MKS Truso Elbląg odniósł komplet zwycięstw w Puławach i z 1. miejsca zameldował się w ćwierćfinale. MKS MOSiR Kętrzyn grał w Łodzi, gdzie zajął 3. miejsce. Odpadł z MP z honorem pokonując na pożegnanie Bursę Puławy 35:34 (15:13).
       22 kwietnia MKS Truso Elbląg stoczył walkę z KS Vive Tauron Kielce 26:21 (13:10), a KS Azoty Puławy z SPR Nowe Piekuty 47:17 (21:5).
       Truso Elbląg reprezentowali zawodnicy: Zakolski Sebastian, Budzich Piotr (3), Cierzan Michał, Czapla Paweł (3), Pawelec Damian (8), Kurowski Szymon, Urbański Wiktor, Grenda Leszek (1), Ostałowski Filip, Karczewski Kamil (2), Ławrynowicz Bartłomiej (5), Stępień Rafał (4), Wielgosz Krzysztof, Dąbrowski Jakub, Budek Maciej i Szaro Konrad
       Mecz na początku wystawił nasze nerwy na próbę. Piłkarze ręczni Truso, choć nieznacznie prowadzili, nie prezentowali pełni swych możliwości. Brakowało spokoju, a co za tym idzie i precyzji. Jednak z czasem podopieczni trenera Czapli zyskiwali przewagę i wygrali dość pewnie. Zwycięstwo nad Kielcami ma swoją wymowę i jest doskonałym wejściem w turniej. Są dwa punkty i elblążanie powinni poczuć się pewniej.
       23 kwietnia odbyły się następujace mecze: SPR Nowe Piekuty - MKS Truso Elbląg 25:44 (11:19) i KS Azoty Puławy - KS Vive Tauron Kielce 23:36 (11:13).
       Wysokie zwycięstwo niewielkim nakładem sił . Tego należało się spodziewać. Jeśli Azoty pokonają Vive, awans można będzie świętować już dziś.
       24 kwietnia KS Vive Tauron Kielce zagrał z SPR Nowe Piekuty 46:24 (25:13), a KS Azoty Puławy z MKS Truso Elbląg 29:35 (13:16). Elblążanie postawili kropkę nad "i" udowadniając, że są przygotowani w tym sezonie na grę nawet o finał. Oczywiście życzymy im tego z całego serca, ale do tego jeszcze daleka droga.
      
       Tabela końcowa:
       1. Truso Elbląg 3 6 105:75
       2. Vive - Tauron Kielce 3 4 103:73
       3. Azoty Puławy 3 2 99:88
       4. SPR Nowe Piekuty 3 0 66:137
       Tytuł najlepszego zawodnika całego turnieju otrzymał Rafał Stępień z MKS „Truso” Elbląg.
      
Grzegorz Czapla, MOS
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama