Plan zrealizowany. Trzy punkty jadą do Elbląga (piłka ręczna)

Elbląg, Plan zrealizowany. Trzy punkty jadą do Elbląga (piłka ręczna)

Piłkarki ręczne Kram Startu pokonały w Kobierzycach miejscowy KPR. Elblążanki długo wchodziły w mecz i nawet przegrywały 0:5, by ostatecznie pokonać gospodynie 22:19.

Wydawać by się mogło, że drużyna Andrzeja Niewrzawy odniesie przekonujące zwycięstwo w Kobierzycach, bo gospodynie na siedem rozegranych meczów wygrały tylko dwa. Dwubramkowa porażka z Zagłębiem, czy czterobramkowa z Energą Koszalin uczuliła nasz zespół, by podejść do tego spotkania w pełni skoncentrowanym. Tego jednak zabrakło w pierwszych minutach pojedynku, bo to KPR dominował na parkiecie i zdobył aż pięć pierwszych goli.
       Wynik potyczki otworzyła Edyta Charzyńska, która chwilę później ponownie wpisała się do protokołu meczowego. Nasze piłkarki myliły się przy oddawaniu rzutów, skutecznie przeszkadzały im w tym gospodynie i na pierwsze trafienie musieliśmy czekać aż osiem minut. Gdy rzut karny wykorzystała Sylwia Lisewska, było 2:5. Miejscowe zawodniczki dość łatwo zdobyły szóstą bramkę, jednak kolejna padła dopiero osiem minut później. W tym czasie elblążanki zdobyły trzy gole z rzędu i tym samym miały tylko jedno trafienie mniej. Dobrą passę naszych piłkarek przerwała najskuteczniejsza strzelczyni KPR Anna Mączka. Przez kilka kolejnych minut piłka wpadała do siatki raz po jednej, raz po drugiej stronie, by w 23. minucie tablica wyników wskazywała 9:6. Dobry moment gry w defensywie, trafienie Aleksandry Kwiecińskiej oraz Hanny Yashchuk i o czas poprosiła Edyta Majdzińska. Co prawda po przerwie gospodynie znów odskoczyły na dwie bramki, jednak do końca pierwszej połowy trafiały już tylko przyjezdne i na przerwę zespoły zeszły przy remisie po 10.
       Drugą odsłonę zawodów zdecydowanie lepiej rozpoczęły piłkarki Kram Startu. Gospodynie myliły się wielokrotnie przy podaniach, a takich szans raczej nasze zawodniczki nie marnowały. Gdy w 36. minucie kontrę wykończyła Magda Balsam, EKS prowadził 15:12 i o kolejną przerwę poprosiła trenerka KPR. Miejscowe zawodniczki zastosowały się do rad Edyty Majdzińskiej i mozolnie odrabiały straty, nawet grając w osłabieniu. Elblążanki traciły piłkę, nie trafiały nawet z czystej pozycji i w 42. minucie był remis po 16. Tym razem na rozmowę zaprosił swoje zawodniczki Andrzej Niewrzawa. Po wznowieniu na parkiecie Magdę Balsam zastąpiła Daria Szynkaruk, jednak chwilę później, podczas kontry, została sfaulowana i musiała opuścić parkiet. Bardzo dobry moment gry miała Solomija Szywerska, niestety jej koleżanki nie mogły się wstrzelić między słupki. Gdy w końcu elblążanki poprawiły celność, ich łupem padły aż cztery bramki z rzędu i w 54. minucie prowadziły 21:17. Na kolejne trafienie musieliśmy czekać dość długo, najpierw o przerwę poprosiła Edyta Majdzińska, a zaraz potem Andrzej Niewrzawa. Niemoc strzelecka piłkarek z Kobierzyc trwała aż dziesięć minut, by w końcu przerwał ją nie kto inny jak Anna Mączka. Po niej dorobek bramkowy gospodyń podreperowała skuteczna dziś Edyta Charzyńska, a do końca spotkania pozostały niespełna dwie minuty. W tym czasie jeszcze wiele mogło się wydarzyć, jednak doświadczenie było po stronie EKS. Nasze piłkarki długo rozgrywały akcje i przy wzniesionych dłoniach sędziów, wynik spotkania ustaliła Katarzyna Kozimur.

KPR Gminy Kobierzyce - Kram Start Elbląg 19:22 (10:10)
       KPR
: Ciesiółka, Słota - Mączka 6, Charzyńska 5, Jakubowska 3, Skalska 3, Dąbrowska 1, Michalak 1, Wojda, Janczak, Wesołowska, Wiertelak, Linkowska, Walczak, Daszkiewicz, Kaźmierska.
       Start: Szywerska, Powaga - Jędrzejczyk 4, Waga 3, Dorsz 3, Lisewska 3, Kwiecińska 2, Kozimur 2, Świerżewska 2, Yashchuk 2, Balsam 1, Stokłosa, Szynkaruk, Gerej, Choromańska, Świerczek.

Kolejny mecz naszej drużyny odbędzie się w Elblągu 12 listopada, a przeciwnikiem Startu będzie Energa AZS Koszalin.