UWAGA!

Pływające orliki

Aż 28 razy stawali na podium zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Orlik Elbląg podczas Międzynarodowych Zawodów o mistrzostwo miasta Gdańska. Z pośród naszych reprezentantów bardzo dobrze spisali się: Zuzanna Puchalska, Sebastian Karaś oraz Beata Celej.

Z całą pewnością zawody w Gdańsku zaliczą do udanych zawodnicy UKS Orlik Elbląg, którzy zdobyli łącznie 28 medali. W pierwszym i drugim dniu rywalizacji na pływalni AWF w sprinterskich wyścigach uczestniczyło ponad 100 zawodników z wybrzeżowych klubów oraz zaproszeni goście z Bremy (Niemcy). Tak duża liczba startujących może jedynie świadczyć o ogromnym zainteresowaniu tymi zawodami. Już po pierwszych startach widać było, że elbląscy zawodnicy prowadzenia przez trenera Tomasza Mizerskiego są dobrze przygotowani do tych zawodów i mogą sporo osiągnąć. Wysoką klasę potwierdziła już pierwszego dnia, najszybsza w roczniku, a także w rywalizacji ze starszymi rywalkami na 50 m stylem klasycznym i 50 m stylem motylkowym aktualna mistrzyni Polski Zuzanna Puchalska. Ponadto nasza zawodniczka zajęła pierwsze miejsce na 50 m stylem dowolnym oraz na 100 m stylem klasycznym i zmiennym. Tylko raz Zuzanna musiała uznać wyższość swojej rywalki i na dystansie 50 m stylem grzbietowym zajęła drugą lokatę.
     W najmłodszej kategorii wiekowej rocznik 1991 wyróżnił się brązowy medalista MP Sebastian Karaś, który otrzymał nagrodę dla najlepszego pływaka w tym roczniku. Sebastian zajął pierwsze miejsce w kolejnych wyścigach: 50 m stylem dowolnym, grzbietowym, motylkowym oraz 100 m stylem dowolnym i zmiennym. Kolejna z naszych reprezentantek Beata Celej w kategorii Open w wyścigu na 200 m stylem dowolnym zajęła trzecie miejsce, a w swoim rocznika była bezkonkurencyjna przypływając jako pierwsza do mety. Ponadto Beata zajęła pierwsze miejsce na 100 m stylem zmiennym, drugie na 100 m st. dowolnym oraz trzecie na 50 m stylem dowolnym.
     Nie zawiedli także nasi najmłodsi pływacy. Wiola Świniarska oraz Piotr Witt dominowali nad rywalami w sprinterskich bojach. Wiola była druga na 100 m stylem dowolnym oraz trzecia na 50 m stylem dowolnym i motylkowym. Natomiast Piotr Witt zajął pierwszą lokatę na 100 m stylem klasycznym, dwa drugie miejsca na 50 m motylkiem i 100 m dowolnym oraz trzecie miejsce na 50 m stylem dowolnym.
     Podsumowując start naszych reprezentantów można bez wątpienia stwierdzić, że wyniku uzyskane w Gdańsku są zadowalające i pokazują jak dobrze w tym sezonie przygotowani są pływacy Orlika Elbląg.
MP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama