UWAGA!

Po awans do Krosna? (piłka nożna)

 
Elbląg, Po awans do Krosna? (piłka nożna)

Jeśli Olimpia zdoła wygrać rozgrywki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej o awans do II ligi zagra z mistrzem grupy lubelsko-podkarpackiej. Losowanie par odbyło się w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Przed nami ostatni miesiąc zmagań trzecioligowców w obecnym roku kalendarzowym, a po nim będziemy wyczekiwali wiosennej rundy rozgrywek no i oczywiście spotkań barażowych, które zdecydują, które zespoły zagrają w przyszłym sezonie na szczeblu centralnym.
       Przypomnijmy, że po trwającym obecnie sezonie do awansu nie wystarczy zwycięstwo w lidze. Już po zakończeniu rozgrywek trzeba będzie wygrać jeszcze dwumecz barażowy z mistrzem innej grupy III ligi. W siedzibie PZPN rozlosowano pary barażowe i już teraz wiemy, że jeśli Olimpia okaże się najlepsza w grupie podlasko-warmińsko-mazurskiej o awans do II ligi zagra z mistrzem grupy lubelsko-podkarpackiej. Oczywiście na dzisiaj można jedynie dywagować, czy losowanie jest korzystne, ale wydaje się, że przed letnimi meczami mistrz naszej grupy może być umiarkowanym optymistą. Dobrą informacją jest na pewno fakt, że pierwsze spotkanie odbędzie się na boisku rywali. Po czternastu rozegranych spotkaniach liderem grupy lubelsko-podkarpackiej są Karpaty Krosno z przewagą pięciu punktów nad Stalą Rzeszów i ośmiu oczek nad Motorem Lublin.
      
       Poniżej przedstawiamy pary barażowe, oraz po trzy drużyny, które są obecnie na czele tabeli w swoich grupach.

      
       mistrz gr. lubusko-dolnośląskiej – mistrz gr. zachodniopomorsko-pomorskiej

       Formacja Port Mostki (14-36), Lechia Dzierżoniów (14-32), Zagłębie II Lubin (15-29) – Bałtyk Gdynia (13-25), Gwardia Koszalin (12-25), Kaszubia Kościerzyna (13-22)
      
       mistrz gr. lubelsko-podkarpackiej – mistrz gr. podlasko-warmińsko-mazurskiej

       Karpaty Krosno (14-35), Stal Rzeszów (14-30), Motor Lublin (15-28) – Olimpia Zambrów (15-40), Olimpia Elbląg (14-37), Drwęca Nowe Miasto Lubawskie (15-35)
      
       mistrz gr. łódzko-mazowieckiej – mistrz gr. świętokrzysko-małopolskiej

       Radomiak Radom (15-38), Ursus Warszawa (15-25), ŁKS Łódź (15-25) – Wisła Sandomierz (14-34), Granat Skarżysko-Kamienna (14-31), Soła Oświęcim (14-29)
      
       mistrz gr. kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej – mistrz gr. opolsko-śląskiej

       Start Warlubie (13-29), Wda Świecie (13-26), Nielba Wągrowiec (13-26) – Odra Opole (17-37), Polonia Bytom (17-37), Skra Częstochowa (17-33)
      
       W nawiasie (liczba rozegranych meczów – zdobyte punkty)
      
        
ppz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama