UWAGA!

Po formę w góry (lekka atletyka)

Elbląg, Fabian Słodownik rozpoczął tegoroczny sezon od biegów przełajowych w Pasłęku.
Fabian Słodownik rozpoczął tegoroczny sezon od biegów przełajowych w Pasłęku.

W Szklarskiej Porębie lekkoatleci MKS Truso szlifują formę na zgrupowaniu sportowym przed kolejnymi zawodami. Najbliższy start to Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Bydgoszczy, a awans na te zawody wywalczył duet elblążan.

W Szczecinie, na mistrzostwach Polski seniorów barwy elbląskiego Truso miała reprezentować sprinterka Wioletta Gromkiewicz. Niestety nie doszło do jej startów na dystansach 100 i 200 m ze względu na niezaleczoną w pełni kontuzję mięśnia dwugłowego. Trener po konsultacji z lekarzami i zawodniczką doszedł do wniosku, że aktualna dyspozycja lekkoatletki nie pozwoliłaby jej awansować do finału konkurencji i ze startu zrezygnowano.
     Aktualnie w Szklarskiej Porębie na zgrupowaniu lekkoatletów przebywają Anna Sewastianik i Fabian Słodownik. Ten duet uzyskał 21 czerwca na zawodach w Słupsku kwalifikacje do startu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Anna Sewastianik przebiegła dystans 2000 m z przeszkodami w czasie 7:46,62 min, a Fabian Słodownik pokonał dystans 800 m z wynikiem 1:57,31. W górach elblążanie pod nadzorem trenera Czesława Nagy przygotowują się do startu na olimpiadzie. Trzydniowe lekkoatletyczne zmagania rozpoczną się 25 lipca w Bydgoszczy na stadionie Zawiszy im. Zdzisława Krzyszkowiaka. Elbląskim lekkoatletom życzymy połamania kolców.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama