UWAGA!

Po niespodziankę do Bełchatowa

 
Elbląg, Po niespodziankę do Bełchatowa
fot. facebook GKS Bełchatów

GKS Bełchatów już na stałe zapisał się w historii Olimpii Elbląg jako drużyna, z którą żółto-biało-niebiescy zmierzyli się po raz pierwszy przy sztucznym oświetleniu. Wówczas wygrali Brunatni i przed najbliższym spotkaniem również są faworytem.

Gieksa jest obecnie trzecią siłą w II lidze, Olimpia “ligi latarnia” na resztę stawki spogląda nieśmiało z ostatniego miejsca w tabeli. Bardzo nieśmiało, co uwidoczniło się w ostatnim spotkaniu z Ruchem Chorzów, w którym padł remis, mimo że apetyty były zdecydowanie większe.
       Teren GKS-u w obecnych rozgrywkach jest niegościnny. Tylko jedna porażka jasno sugeruje, że o zwycięstwo będzie niezwykle ciężko. Dodatkowo Bełchatów może się pochwalić najlepszą defensywą w II lidze: najmniej straconych bramek, bo ledwie 14. Bramkarz Brunatnych, Paweł Lenarcik aż trzynastokrotnie zachowywał czyste konto.
       - Jedziemy do przeciwnika, który jest niezwykle mocny w szczególności na swoim boisku. Jednak w naszej sytuacja nie możemy patrzeć, z jaką drużyną się zmierzymy, nie możemy kalkulować tylko musimy walczyć o zwycięstwo. Potrzebujemy punktów, aby odbić się od dna i właśnie po to jedziemy do Bełchatowa. - poinformował kapitan Olimpii, Tomasz Lewandowski.
       Największym pozytywem spotkania z Ruchem było rozegranie meczu “na zero”. Idealnie funkcjonująca linia obrona - Balewski, Wenger, Lewandowski, Jurek - była kluczem do zabezpieczenia tyłów. Do składu powrócił przede wszystkim Kamil Wenger, który po raz ostatni w pierwszej jedenastce wybiegł 27 października 2018 roku w meczu przeciwko Resovii w Rzeszowie w ramach 16. kolejki. Oczywiście kwestią nierozstrzygniętą pozostaje fakt, czy Wenger znalazłby się w składzie w sytuacji pełnej dyspozycji Michała Markowskiego. Zawodnik jest jednym z zimowych transferów Olimpii i w pierwszym składzie meldował się w dwóch pierwszych meczach w roku 2019: z Radomiakiem Radom i ze Skrą Częstochowa. Z GKS-em jednak ponownie nie zagra. - Markowski ma naciągnięty mięsień dwugłowy uda, ale od przyszłego tygodnia powinien już trenować z drużyną. - poinformował fizjoteraputa Olimpii, Krzysztof Garczarczyk.
       Sytuacja kontuzjowanych wygląda jednak coraz lepiej: - Prytulak dostał w środę (20 marca) zgodę od lekarza na stopniowy powrót do treningów, więc do końca tygodnia będzie ćwiczył trochę z drużyną, a trochę indywidualnie, żeby nadrobić zaległości. Od przyszłego tygodnia powinien już normalnie uczestniczyć w zajęciach z całą grupą - mówił Garczarczyk. - Rozumowski trenuje indywidualnie, do końca tygodnia powinno się okazać, czy będzie potrzebny kolejny zabieg - dodał.
       Historia spotkań pomiędzy Olimpią Elbląg a GKS Bełchatów to jedenaście konfrontacji. Czterokrotnie zwyciężała Olimpia, trzy razy padł remis, cztery razy lepszy okazywał GKS Bełchatów. „Żółto-biało-niebiescy” ostatni raz wygrali z GKS-em w roku 2017 w meczu na A8. Długo zapowiadało się na remis, ale w doliczonym czasie gry Kamil Wenger strzałem głową zdobył upragnione trzy punkty.
       Ostatni raz w Bełchatowie drużyny zmierzyły się 28 kwietnia 2018 r. w remisowym meczu 1:1. Bramkę dla Olimpii strzelił wówczas Anton Kolosov, który wciąż jest kontuzjowany: - Anton jest już w końcowym etapie rehabilitacji, coraz więcej trenuje z piłką. Od kwietnia prawdopodobnie zacznie normalnie uczestniczyć w treningach z pełnym obciążeniem. - stwierdził fizjoteraupeta Olimpii.
       W latach 1997 - 2002 barwy GKS-u Bełchatów reprezentował obecny trener Olimpii - Adam Nocoń.
      
       GKS Bełchatów - Olimpia Elbląg w sobotę 23 marca, godz. 17
      
        Bilans konfrontacji:

       11 meczów – 4 zwycięstwa Olimpii, 3 remis, 4 porażki
       31.10.1987 – Olimpia - GKS Bełchatów 1:1 (Szeląg) 
       05.06.1988 – GKS Bełchatów - Olimpia 0:1 (Boros)
       11.11.1991 – GKS Bełchatów - Olimpia 4:0 
       21.06.1992 – Olimpia - GKS Bełchatów 1:0 (Szczęch)
       20.09.2001 – Olimpia - GKS Bełchatów 2:1 (Moneta, Warecha) - PP
       29.07.2003 – Olimpia - GKS Bełchatów 0:5 - PP
       03.09.2016 – GKS Bełchatów – Olimpia 2:2 (Ł. Pietroń, Kolosov)
       01.04.2017 – Olimpia - GKS Bełchatów 1:2 (Ł.Pietroń)
       30.09.2017 – Olimpia - GKS Bełchatów 1:0 (Wenger)
       28.04.2018 – GKS Bełchatów - Olimpia 1:1 ( Kolosov)
       01.09.2018 – Olimpia - GKS Bełchatów 0:1
      
       Zobacz tabelę II ligi.
      

       Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
qba
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama