UWAGA!

Po raz drugi Wakat

Siedem zespołów wystartowało w VIII turnieju plażowej piłki siatkowej organizowanym w ramach "Akcja - Lato 2001". Drugi raz z rzędu zwycięstwo odniósł zespół Wakatu pokonując w finale Braci B. 21:15.

Niestety po raz kolejny w turnieju nie startowała żadna ekipa żeńska. Mimo braku kobiet turniej stał na dość wysokim poziomie, o czym świadczyć mogą mecze eliminacyjne. Tradycyjnie już eliminacje rozegrano systemem "brazylijskim" - do dwóch przegranych meczy, po których to drużyna odpadała z turnieju.
     W pierwszym meczu zespół Gumbasów, po wyraźnej dominacji pokonał ekipę Alstom 21:15. Takim samym wynikiem zakończyło się drugie spotkanie pomiędzy zespołami: Bracia B. i Szczęśliwe Rozwiązanie. W eliminacjach najlepiej wypadł zespół Wakatu (późniejszy triumfator turnieju) wygrywając wszystkie swoje spotkania: z Czarnymi 21:9 i Gumbasami 21:15 i kwalifikując się tym samym do finału. Jako drugi w finale zagrał zespół Bracia B. Zgrana Rodzinka (Mariusz i Maciej Bożejewicz) z czterech meczy eliminacyjnych na swoją korzyść rozstrzygnęła trzy i tym samym, podobnie jak tydzień temu, zagrała o pierwsze miejsce z ekipą Wakatu.
     W finale po raz drugi z rzędu zwyciężyła drużyna Wakatu, która w bardzo szybkim tempie odrabia zaległości i ma bardzo duże szanse znaleźć się w wielkim finale. Tak więc zapowiada się ciekawa walka w ostatnim turnieju eliminacyjnym, który odbędzie się już w najbliższą sobotę 25 sierpnia (sobota) na Kąpielisku Miejskim przy ul. Spacerowej w Elblągu. Zapisy drużyn od godz. 9.30, a rozpoczęcie turnieju o godz. 10.00. Wpisowe dla młodzieży uczącej się wynosi 10 zł, a dla pozostałych graczy 20 zł.
     Przypomnijmy, że do turnieju finałowego awansuje 10 pierwszych drużyn z klasyfikacji generalnej.
     
     Klasyfikacja końcowa VIII turnieju: 1.Wakat (Krzysztof Wojciechowski, Sławomir Grudziński) - 10 pkt., 2.Bracia B. (Mariusz i Maciej Bożejewicz) - 8 pkt., 3.Gumbasy (Jerzy Jarzyło, Marek Gudziński) - 7 pkt., Czarni (Łukasz Łobanowski, Kuba Hryniewicz) - 6 pkt., Alstom (Piotr Wołyniec, Jerzy Gudziński) - 5 pkt., Szczęśliwe Rozwiązanie (Zbigniew Cherek, Leszek Pazdyka) - 4 pkt., 7.Bracia K. (Marcin i Bartosz Karwacki) - 3.
     
     Klasyfikacja po ośmiu turniejach: 1. Bracia B. (Mariusz i Maciej Bożejewicz) - 58 pkt., 2.Tygrysy (Mariusz Wojdag) - 48 pkt., 3.Wielki Brat (Tomasz Markiewicz) - 46 pkt.
MP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama