UWAGA!

Po treningach był czas na zwiedzanie i zabawę

 
Elbląg, Po treningach był czas na zwiedzanie i zabawę
fot. nadesłana

Zakończył się ostatni obóz taneczny w Iławie, w którym uczestniczyli tancerze z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar. Obozy to czas, kiedy wszyscy tancerze intensywnie pracują, uczą się nowych umiejętności, doskonalą technikę, a także wspólnie spędzają ze sobą czas i dobrze się bawią.

Co roku obozy odbywają się w Iławie ze względu na dobre warunki do treningu i uroczą okolicę. W tym roku jako pierwsi na obóz pojechali seniorzy, którzy w drugiej połowie lipca ciężko trenowali szykując się do nadchodzącego sezonu.
       Na początku sierpnia na obóz pod hasłem „Od Amatora do Mistrza” do Iławy pojechali starsi i bardziej zaawansowani tancerze. Poza zajęciami z instruktorami z elbląskiego klubu zapewnione mieli warsztaty z wysokiej klasy szkoleniowcami. Standard ćwiczyli po okiem Rusłana Butko z Ukrainy, z którym tancerze pracowali nad quickstepem i tangiem oraz parą Evaldas Sodeika i Ieva Zukauskaite. Evaldas Sodeiko zgłębiał z tancerzami tajniki foxtrota, a Ieva Zukauskaite – walca angielskiego. Tańce latynoamerykańskie uczestnicy obozu doskonalili z Romanem i Moniką Pawelec oraz Igorem Wilczyński i Karoliną Urban.
       8 sierpnia do Iławy dojechali młodsi mniej zaawansowani tancerze, którzy zapewnione mieli również codzienne zajęcia taneczne z zakresu tańca towarzyskiego. Poza salą taneczną uczestnicy korzystali z różnych atrakcji, najchętniej chodzili na kręgle i basen.

 

W programie była też wycieczka do Muzeum Budownictwa Ludowego i Huty Szkła Artystycznego w Olsztynku. W hucie szkła dzieci mogły zobaczyć jak wytapia się szklane figurki. Specjalnie dla nich został zorganizowany konkurs, w którym dobre odpowiedzi były nagradzane szklanymi nagrodami. Obozowicze uczestniczyli także w rejsie statkiem po Jezioraku.
       Wychowawcy przygotowali dla nich liczne rozgrywki sportowe, dyskoteki i zabawy. Były podchody i turniej… Mam Talent, podczas którego uczestnicy obozu wykazali się talentami wokalnymi, plastycznymi, tanecznymi i umiejętnością robienia sztuczek karcianych. W konkursie wystartowało 24 uczestników.
       Najlepsza okazała się Julia Konopko, która brawurowo wykonała utwór „Dmuchawce, latawce, wiatr”, 2. miejsce zajął Igor Lichończak, który narysował wychowawczynię Kasię Lesz, 3. miejsce zdobyły Ola Mendala i Olga Nycnerska, za układ taneczny, przygotowany specjalnie na Mam Talent. Odbyły się także różnorodne konkursy w tym na najlepiej ulepioną parę taneczną. Uczestnicy z plasteliny lepili samych siebie, głównie w pozach tańców latynoamerykańskich. Zwycięzcami konkursu zostali Aniela Zagaja i Igor Lichończak.
       Do Elbląga wszyscy obozowicze wrócili z nowymi umiejętnościami i uśmiechem na ustach.


       Obóz „Od Amatora do Mistrza” został zrealizowany przy wsparciu Prezydenta Elbląga
Zyta Wrzos, CT Promyk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama