UWAGA!

Pobiegnij dla siebie i dla Tomka!

 
Elbląg, W ubiegłym roku Bieg Niepodległości miał charakter koleżeński, w tym roku będzie już profesjonalnie przygotowany
W ubiegłym roku Bieg Niepodległości miał charakter koleżeński, w tym roku będzie już profesjonalnie przygotowany (fot. Elaktywni)

Już ponad 250 osób jest na liście startowej elbląskiego Biegu Niepodległości! Do końca zapisów pozostało tylko kilka dni. Limit miejsc wynosi 300, więc to ostatni dzwonek, by wziąć udział w imprezie!

Elbląski Bieg Niepodległości, pierwsze takie sportowe wydarzenie w mieście, wystartuje 11 listopada o godz. 11.11. Zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 11110 metrów, czyli 10 pętli po trasie prowadzącej ulicami: Armii Krajowej, Pocztową, 1 Maja, 12 Lutego i z powrotem Armii Krajowej.
       Każdy zawodnik biegu głównego otrzyma pakiet startowy, a na mecie - medal. Na trasie będzie punkt z wodą, a po biegu będzie czekał posiłek regeneracyjny, gorąca kawa i herbata.
       - Zachęcamy do przebierania się w barwy narodowe, byśmy Święto Niepodległości mogli uczcić nie tylko w biegu, ale też radośnie, z humorem. Po biegu odbędzie się konkurs na najciekawiej przebranego biegacza oraz konkurs na hasło elbląskiego Biegu Niepodległości. Na zwycięzców będą czekać nagrody – informuje Stowarzyszenie Krzewienia Sportu Elaktywni, organizator imprezy.
       Przed biegiem głównym odbędą się biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży (dystans 1110 m), jedną pętlę marszem lub biegiem będą mogli pokonać wszyscy chętni. Zapisy do biegów towarzyszących będą przyjmowane w biurze zawodów (przy starcie) od godz. 8.30. Wszyscy startujący będą mogli też skorzystać z szatni w pobliskiej szkole muzycznej.
       - Zachęcamy wszystkich do wyjścia z domu i dopingowania biegaczy. Naszej imprezie przyświeca też szczytny cel. Każde 5 zł z wpisowego będzie przeznaczone na pomoc Tomkowi Kłosińskiemu, który potrzebuje pieniędzy na zakup protezy nogi. Środki na ten cel zbiera Regionalne Centrum Wolontariatu, którego wolontariusze będą kwestować podczas imprezy z puszkami – dodają Elaktywni.
       Przypominamy, że zapisy do biegu głównego trwają do 2 listopada. Limit miejsc wynosi 300. Został zwiększony przez organizatorów, gdy okazało się, że więcej osób chce startować indywidualnie niż w sztafetach (do sztafet, 5 razy po 2220 m, zgłosiło się na razie 13 osób). Organizatorzy przypominają, że udział w imprezie mają zapewnione te osoby, które opłacą wpisowe w wysokości 30 zł (osoby w wieku 15-18 lat – 20 zł).
       Na liście startowej jest już w sumie pond 250 osób, start opłaciło ponad 180. 32,5 procent startujących stanowią panie. Najwięcej, bo 43,8 proc. biegaczy, to osoby w wieku 31-40 lat. Najstarszy uczestnik ma 77 lat!
      
       Link do zapisów znajdziecie tutaj
      

       Patronem medialnym elbląskiego Biegu Niepodległości jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama