UWAGA!

Pobiegnij i pomóż Tomkowi!

 
Elbląg, Tak będzie wyglądał medal Biegu Niepodległości
Tak będzie wyglądał medal Biegu Niepodległości (fot. Elaktywni)

Do elbląskiego Biegu Niepodległości pozostały trzy tygodnie. Jest już gotowy projekt medalu, który otrzyma każdy zawodnik po przekroczeniu mety. Każdy, kto 11 listopada wystartuje w zawodach lub będzie dopingował biegaczy, będzie miał jednocześnie okazję, by pomóc Tomkowi, który stracił nogę w wypadku samochodowym.

Tomek Kłosiński ma 25 lat, już kilkakrotnie pisaliśmy o nim na portEl.pl Trzy lata temu został poważnie ranny w wypadku samochodowym, lekarze nie dawali mu szans na przeżycie. Młody organizm jednak się nie poddał i dzisiaj Tomek powoli wraca do normalnego życia. - Systematycznie robię postępy, a przecież jeszcze nie tak dawno nie mogłem mówić. Rehabilitacja przebiega pomyślnie. Do pełni szczęścia brakuje między innymi protezy nogi, którą straciłem w wyniku wypadku – powiedział nam Tomek.
       Zbiórkę na protezę dla elblążanina prowadzi Regionalne Centrum Wolontariatu. - Potrzebna jest nowoczesna integrująca proteza, która będzie służyć Tomkowi przez długie lata. Kosztuje 38 tysięcy złotych, brakuje nam jeszcze 13 tysięcy, by zebrać potrzebną kwotę. Podczas Biegu Niepodległości nasi wolontariusze będą kwestować z puszkami na ten cel – mówi Gabriela Zimirowska, szefowa Regionalnego Centrum Wolontariatu.
       Dodatkowo Stowarzyszenie Elaktywni, które jest organizatorem biegu, zdecydowało, że każde 5 złotych z wpisowego będzie również przeznaczone na pomoc Tomkowi. I apeluje do rodziców, by zapisując dzieci na biegi towarzyszące tej imprezie, także przeznaczyli po 5 złotych na ten szczytny cel. - Jestem bardzo wzruszony, że tyle osób mi pomaga. To naprawdę daje mi wiele siły, by się nie poddawać. Obiecuję, że z protezą wystartuję w przyszłym roku w Biegu Niepodległości – dodaje Tomek.
       Tymczasem przygotowania do Biegu Niepodległości idą pełną parą. W najbliższych dniach w Elblągu pojawią się plakaty zapowiadające to wydarzenie. Jest już też gotowy projekt medalu, który otrzymają zawodnicy biegu głównego na mecie. Na liście startowej już jest zapisanych 130 osób (limit wynosi 200 osób plus 20 sztafet 5-osobowych), zapisy trwają do 2 listopada.
       Przypomnijmy, że Bieg Niepodległości odbędzie się 11 listopada na dystansie 11110 metrów (10 pętli prowadzących ulicami: Armii Krajowej, Pocztową, 1 Maja, 12 lutego z metą na Armii Krajowej, przewidziano też start 5-osobowych sztafet). Start o godz. 11.11, godzinę wcześniej odbędą się biegi towarzyszące dzieci i młodzieży na dystansie 1110 metrów oraz przemarsz dla wszystkich chętnych.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama