UWAGA!

Pobiegnij na orientację w Bażantarni

 Elbląg, Pobiegnij na orientację w Bażantarni

W sobotę, 20 lutego, o godzinie 10 odbędzie się kolejna runda XII edycji Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. Trasa zawodów będzie przebiegać urokliwymi ścieżkami Bażantarni. Na imprezę można zapisać się drogą mailową lub na miejscu, w biurze zawodów. Wstęp wolny.

Po przerwie spowodowanej obostrzeniami związanymi z wirusem SarS-CoV-2, biegi na orientację ponownie powracają do kalendarza MOSiR. W trwającej aktualnie edycji uczestnicy pobiegli tylko dwa razy. Jednak teraz wszyscy amatorzy rekreacji i rywalizacji będą mogli znów wyruszyć na trasę. Biegi w każdej postaci zyskują coraz większą popularność, szczególnie, gdy trasy wiodą przez lasy czy parki. Dlatego warto z tego skorzystać i w sobotę, 20 lutego zameldować się na trasie w Bażantarni. Należy jednak pamiętać o nadal obowiązujących obostrzeniach. Nadal obowiązuje dystans społeczny, a do czasu startu i po powrocie na metę należy mieć zakryte usta i nos.

W zawodach może wziąć udział każdy, bez względu na wiek czy płeć. Można biegać indywidualnie, z rodziną czy ze znajomymi. A zadanie nie jest trudne, bo każdy z uczestników zawodów otrzymuje szczegółową mapę z wyznaczonymi punktami kontrolnymi. Dla każdej kategorii wiekowej długość trasy oraz ilość ukrytych punktów kontrolnych jest inna. Zwycięża ta osoba, która najszybciej pokona trasę i odnajdzie wszystkie punkty kontrolne. Do końca sezonu planowane jest rozegranie jeszcze kilku biegów, w których uczestnicy będą zdobywać punkty. Triumfatorem całego cyklu zostanie uczestnik z największą ilością punktów.

Zgłoszenia do zawodów należy dokonywać na adres email: bieginaorientacje@mosir.elblag.eu najpóźniej trzy dni przed zawodami. W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, datę urodzenia, kategorię wiekową, nazwę klubu i szkoły oraz informację:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, ul. Karowa 2, 82-300 Elbląg w celu wzięcia udziału w zawodach sportowych Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację.

W wyjątkowych przypadkach będzie można zapisać się 15 minut przed startem imprezy w biurze zawodów, które mieścić się będzie przy restauracji Myśliwska. Zawody odbędą się z wykorzystaniem elektronicznego systemu pomiaru czasu. Regulamin i terminy biegów dostępne są na stronie MOSiR.

Tekst i fot. MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama