Pod dyktando Budowlanych (zapasy)

Bardzo dobry występ zanotowali juniorzy, kadeci i kadetki Polonii Elbląg podczas mistrzostw województwa w zapasach rozgrywanych w Lidzbarku Warmińskim. Jak zawsze nie zawiódł nasz as atutowy Rafał Nalikowski, który w wadze 63. kg zajął pierwsze miejsce.

Bez wątpienie udany start odnotowali reprezentanci Polonii Elbląg podczas ostatnich mistrzostw województwa warmińsko-mazurskiego w zapasach w stylu klasycznym. Po raz kolejny wysoką formę pokazał Rafał Nalikowski, który w wadze 63 kg zajął pierwsze miejsce. Nasz zawodnik wyprzedził drugiego Wojciecha Kalisza z Budowlanych Olsztyn oraz trzeciego Radosława Grzywacza z Sokoła Lubawa. Także pierwsze miejsce wśród kadetów tyle, że w kategorii wagowej 100 kg zajął Adam Pawlicki. Zawodnik elbląskiej Polonii okazał się lepszy Łukasza Sobolewskiego i Bogdana Topczewskiego (obaj Luks Warmia Lidzbark Warmiński). Na wysokim drugim miejscu uplasowała się kolejna dwójka naszych reprezentantów: Karol Popiołek w wadze 46. kg i Michał Żyluk w wadze 58 kg. W najbardziej obsadzonej przez naszych reprezentantów kategorii wagowej 54. kg trójka zawodników Polonii znalazła się w pierwszej szóstce. Na trzecim miejscu uplasował się Rafał Dąbrowski przegrywając jedynie z Jackiem Wojnickim (Budowlani Olsztyn) i Jarosławem Kozakiewiczem (Mamry Giżycko). Na czwartym miejscu natomiast znalazł się Damian Kulpa, a Przemysław Rogusiewicz był szósty. W zawodach startowało 48 zawodnikówW klasyfikacji zespołowej kadetów Polonia Elbląg z dorobkiem 32 punktów znalazła się na trzeciej pozycji.

6.Luks Rogoż - 2

Wśród juniorów, gdzie w zawodach uczestniczyło 48 zawodników najlepiej z naszych zapaśników zaprezentowali się Waldemar Gawin i Michał Życki. Ten pierwszy w wadze 76. kg nie miał sobie równych i zajął pierwsze miejsce. Wyprzedził on kolejno Dariusza Zalewskiego z Sokoła Lubawa i Piotra Kasperskiego z Budowlanych Olsztyn. Życki natomiast walcząc w kategorii wagowej 63. kg pokonał Wojciecha Kalisza i Kamila Selwonia (obaj Budowlani Olsztyn). W tej samej kategorii wagowej swych sił spróbował także Rafał Nalikowski, który jest jeszcze kadetem i walczył ze starszymi od siebie kolegami. Rafał uplasował się ostatecznie na siódmej pozycji. W wadze 120. kg na wysokim drugim miejscu znalazł się Adam Pawlicki, przegrywając jedynie z Danielem Żamejć z Warmii Lidzbark Warmiński. Kolejni nasi zawodnicy spisywali się różnie. Na trzeciej pozycji plasował się Łukasz Stolarski, który w wadze 54. kg był trzeci. Zaraz za nim znalazł się kolejny nasz reprezentant Rafał Dąbrowski.

Klasyfikacja zespołowa juniorów:
     1.Budowlani Olsztyn - 53 pkt.
     2.Sokół Lubawa - 33
     3.Polonia Elbląg - 31
     4.Luks Warmia Lidzbark Warm. - 30
     5.Mamry Giżycko - 15

Wśród kadetek jedynie Ilona Dmochowska reprezentowała barwy Polonii Elbląg. Nasza reprezentantka w kategorii wagowej 49. kg znalazła się na wysokim drugim miejscu. Ilona uległa jedynie Annie Przybysz z Warmii Lidzbark Warmiński. W klasyfikacji zespołowej wynik ten dał naszemu klubowi 5 punktów. W całym turnieju najlepiej zaprezentował się zespół Budowlanych Olsztyn, który wygrał klasyfikację we wszystkich grupach wiekowych.