UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Podsumowano kadencję i wybrano władze

Obradował Zjazd Delegatów Elbląskiego Szkolnego Związku Sportowego. Delegaci ocenili działalność ESZS w latach 2005-2008, udzielając absolutorium ustępującym władzom, wyłonili nowy zarząd i określili kierunki pracy organizacji na najbliższe lata.

Podstawowym celem działalności ESZS jest zapewnienie dzieciom i młodzieży maksymalnej ilości ruchu w akceptowanych przez nich formach, a najsprawniejszym umożliwienie systematycznych treningów. Sportem kwalifikowanym pod egidą SZS zajmują się międzyszkolne i szkolne Uczniowskie Kluby Sportowe. W Elblągu jest 16 takich stowarzyszeń, a 19 działa w powiecie elbląskim.
     Bilans zadań, jakie wykonano jest imponujący. Dzięki wsparciu samorządu miasta Elbląga i powiatu elbląskiego prowadzono współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży w ramach powiatowych igrzysk młodzieży szkolnej i gimnazjady, a także elbląską Licealiadę. W ciągu jednej (obejmującej rok szkolny) edycji tych imprez, w sportowych rozgrywkach uczestniczyło średnio ponad 14 tys. dziewcząt i chłopców. Ponadto w Elblągu rozegrano 65 imprez rejonowych, 49 regionalnych i 50 finałów wojewódzkich dla wszystkich typów szkół. Szerokim echem odbiły się w kraju organizowane na zlecenie ZG SZS zawody o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej, takie jak Festiwale Unihokeja o „Puchar Bałtyku”, Międzynarodowe Zloty Młodzieżowych Organizatorów Sportu czy gigantyczna, tegoroczna IV Ogólnopolska Gimnazjada w Grach Zespołowych z udziałem ponad 1200 uczestników. Ta sportowa impreza zdobyła wysoką ocenę za bardzo dobrą organizację, a było o tym głośno w całym kraju. Honorowy przewodniczący Komitetu Organizacyjnego wiceprezydent miasta Artur Zieliński, dziękując zaangażowanym w przygotowanie i przyczynienie się do sportowej promocji Elbląga, uhonorował 21 osób specjalnymi adresami. Podczas zjazdu srebrną odznakę „Za zasługi dla sportu” przyznaną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki wręczono Zygmuntowi Drażbie, prezesowi UKS „Zakrzewo”. Brązowe odznaki otrzymali: Małgorzata Zalewska - SP Milejewo, Ewa Maruszak - SP 9 Elbląg, Jan Durka - SP Młynary, Zygmunt Narbuntowicz - Gimnazjum nr 1Elbląg i Marek Piepiórka - SP Gronowo Elbląskie. Honorową odznakę „Za zasługi w sporcie szkolnym” wręczono Grzegorzowi Czapli z Gimnazjum nr 1 z Elbląga. Szczególnie serdecznie powitano decyzję o przyznaniu medalu „Przyjaciel sportu szkolnego” Leopoldowi Skowrońskiemu, właścicielowi firmy „Pol-plast”, sponsorowi okien do zielonej szkoły ESZS w Sztutowie.
     Zjazd postanowił przyznać szczególne wyróżnienie: tytuł Honorowego Prezesa ESZS wieloletniemu działaczowi, znakomitemu wychowawcy i trenerowi Mieczysławowi Pleśniakowi, emerytowanemu nauczycielowi w ZSM w Elblągu.
     Wybrano Zarząd Elbląskiego Szkolnego Związku Sportowego, powierzając obowiązki przewodniczącego Henrykowi Rudakowi. Wiceprzewodniczącymi zostali: urzędującym - Janusz Pająk, ds. sportu kwalifikowanego - Andrzej Rusznicki, ds. sportu masowego - Zdzisław Petrycki.
     W wytycznych do pracy nowego zarządu podkreślono konieczność kontynuacji dotychczasowych, sprawdzonych i akceptowanych przez dzieci i młodzież działań Elbląskiego Szkolnego Związku Sportowego.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama