UWAGA!

Podwójnie srebrna Marta

 Elbląg, Marta Witkowska (pierwsza z prawej) wraz z koleżankami ze srebrnej czwórki
Marta Witkowska (pierwsza z prawej) wraz z koleżankami ze srebrnej czwórki (fot. zdjęcie z konta facebookowego Marty Witkowskiej)

Elblążanka Marta Witkowska zdobyła dwa srebrne medale w mistrzostwach Polski seniorów w kajakarstwie! Od kilku miesięcy startuje w barwach Politechniki Opole.

Mistrzostwa Polski seniorów odbyły się w weekend na torze kajakowym Malta w Poznaniu. Doskonale spisały się na nich podopieczne trenera Wojciecha Załuskiego z UKS Silvant Kajak Elbląg, które od kilku miesięcy reprezentują barwy Politechniki Opole. Marta Witkowska i Kinga Jankowska zdobyły srebrny medal w K-2 na 1000 metrów, siedem godzin później Marta w czwórce w barwach Politechniki Opole na dystansie 500 metrów również wywalczyła drugie miejsce.

- Dziewczyny w Opolu przyjęły mnie i Kingę bardzo serdecznie. Super nam się nam trenuje, w Elblągu nie miałam okazji pływać w czwórce, a tutaj mieliśmy kilka miesięcy na to by się zgrać i wyszło świetnie – mówi Marta Witkowska. - Bardzo cieszę się z tych medali, to był mój ostatni start w tym sezonie. Mam nadzieję, że w przyszłym będzie jeszcze lepiej, ale czas pokaże. Robię, to co kocham, mogę trenować moją ulubioną dyscyplinę w świetnych warunkach i to dla mnie jest najważniejsze.

Przed elbląskimi kajakarzami jeszcze kilka poważnych startów. W przyszły weekend czeka ich występ w Długodystansowych Mistrzostwach Polski, a następnie w kajakowych mistrzostwach Polski w maratonie i turniej nadziei olimpijskich na Węgrzech.

 

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama