Podziurawiony kosz Wilków

Elbląg, Podziurawiony kosz Wilków
(Fot. Mikołaj Sobczak)

Aż 19 celnych rzutów za trzy punkty oddali koszykarze KS Basketball Elbląg w niedzielnym meczu z Wilkami Ełk. Rozgromili przeciwników aż 123:71. Zobacz zdjęcia.

Drużyna z Ełku do meczu w Elblągu była niepokonana w III lidze koszykówki. Elblążanin nie tylko bezproblemowo wygrali, ale też dali przeciwnikom solidną lekcję basketu. Szczególnie w kwestii rzutów za trzy punkty, których tylko w pierwszej kwarcie trafili aż osiem, a w całym meczu - 19. W tych statystykach brylował przede wszystkim Przemysław Zamojski, który do 6. minuty miał już cztery trójki, a w sumie trafił ich siedem.

Elblążanie pierwszą kwartę zakończyli prowadzeniem 39:13 i do praktycznie do końca meczu kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie, a najczęściej kosz drużyny z Ełku dziurawił Kacper Jastrzębski, zdobywca aż 35 punktów.

Za tydzień elblążanie ponownie zagrają przed własną publicznością, a przeciwnikiem będzie zespół MTS Kwidzyn.

KS Basketball Elbląg - Wilki Ełk 123:71 (39:13, 29:18, 29:31, 26:9)

KS Basketball: Klonowski 3, Nisztuk 4, Pikulik 4, Szarszewski 7, Zamojski 29, Szuszkiewicz 14, Domaszewicz 3, Krakowski 5, Chrzanowski, Stawiak 19, Konarski, Jastrzębski 35.