UWAGA!

Pogoda nie odstraszyła biegaczy na orientację

 
Elbląg, Pogoda nie odstraszyła biegaczy na orientację
fot. MOSiR

Niesprzyjająca aura nie miała większego wpływu na frekwencję podczas II rundy tegorocznej edycji Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. W zawodach organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz EKO Gryf przy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej wystartowało ostatecznie 52 śmiałków z mapami w ręku.

Był to klasyczny bieg na orientację, a każda kategoria wiekowa miła swoją trasę do pokonania. I tu, w zależności od wieku, ilość punktów do zaliczenia oraz długości tras były zróżnicowane. Start odbywał się co dwie minuty, a limit czasu na pokonanie trasy wynosił 120 minut. Zawodnicy startowali zgodnie z przepisami Polskiego Związku Orientacji Sportowej, na trasie zaprojektowanej przez Kazimierza Szulżyckiego i Krzysztofa Banacha.
       - Wydawało się, że pogoda jaka była poprzedniego dnia i w nocy może odstraszyć biegaczy, ale okazało się, że aura nie zniechęciła prawdziwych twardzieli, których ponad pół setki zameldowało się w elbląskiej Bażantarni - informuje Bolesław Czechowski z EKO Gryf Elbląg. - W tym gronie, oprócz elblążan, znaleźli się także zawodnicy z Rucianego-Nidy, Braniewa i Pasłęka. Tym razem zabrakło jedynie biegaczy z Obwodu Kaliningradzkiego, którzy w poprzednim sezonie często odwiedzali nasze miasto i startowali w zawodach.
       Po raz drugi z rzędu największą frekwencją może poszczycić się kategoria szkół ponadgimnazjalnych chłopców, gdzie na starcie stanęło dziewięciu zawodników. Nieobecność prowadzącej dwójki wykorzystał Mateusz Rapacki z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, który jako pierwszy zameldował się na linii mety. Dzięki wygranej awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajął Mateusz Szot, uczeń III LO w Elblągu, a na najniższym stopniu podium zawody ukończył inny reprezentant ZSEiT w Pasłęku - Karol Mrozek.
       Kolejną licznie obsadzoną kategorią wiekową była open mężczyzn, w której po raz pierwszy wystartowali zawodnicy z Rucianego-Nidy. I choć od początku dobrze radzili sobie na trasie, to ostatecznie musieli uznać wyższość zawodnika z Elbląga. Cała trójka przedstawicieli Rucianego-Nidy znalazła się za Piotrem Światkowskim, który do swojego konta mógł dopisać 50 punktów za wygraną i tym samym awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce w tej kategorii wiekowej zajął Łukasz Szymański, trzeci był Mateusz Pańkowski, a czwarty Marek Szczepański. Nieobecny podczas sobotniego biegu Andrzej Patrejko, dotychczasowy lider klasyfikacji generalnej, spadł w tym zestawieniu na czwarte miejsce.

 

Równie ciekawie było w rywalizacji open kobiet, gdzie na starcie stanęło sześć elblążanek. W bratobójczym pojedynku po raz drugi z rzędu najlepiej spisała się Janina Banach, która tym samym umocniła się na pozycji liderki klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce przypadło Monice Typańskiej, a ostatni stopień podium zajęła Marta Woźniak, która przed miesiącem znalazła się dopiero na siódmym miejscu. Natomiast uczennice Gimnazjum nr 3 w Elblągu całkowicie zdominowały swoją kategorię wiekową. Aż pięć pierwszych miejsc przypadło dla reprezentantek Gimnazjum nr 3. Zwyciężyła Monika Skoplak, druga była Angelika Wechterowicz, a trzecie miejsce przypadło Karolinie Sierżantowicz.
       - W poszczególnych kategoriach niekoniecznie zwyciężali faworyci, co pokazuje wyrównaną rywalizację wśród zawodniczek i zawodników - tłumaczy Bolesław Czechowski. - Rewelacją okazał się kategoria rodzinna, gdzie co prawda zwyciężyli faworyci, czyli rodzina Oziemkiewiczów, ale drugie miejsce zajęła najstarsza z całego grona rodzina Wąsickich. Natomiast trzecie miejsce ex aequo zajęły najmłodsze rodziny Mazurków i Kotasów z dziećmi, a właściwie niemowlakami noszonymi na szelkach, za co należą się im szczególne słowa uznania.
       Kolejne zawody, III runda VII edycji Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację, rozegrane zostaną w sobotę, 5 grudnia na mapie Elbląska Starówka, a nie jak wcześniej planowano w Parku Kajki. Biuro zawodów mieścić się będzie w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych przy ul. Rycerskiej. Przyjmowanie zgłoszeń drogą mailową (kazek14521@onet.pl, bolesaw.czechowski@interia.pl) lub w dniu imprezy w biurze zawodów w godzinach 9.30-9.45. Start zaplanowano na godz. 10.
       Więcej informacji o zawodach, wyniki, terminarze, punktacje generalną oraz galerie zdjęć, można znaleźć na stronie internetowej MOSiR w zakładce Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację.
      

MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama