UWAGA!

Pogoda sprzyjała biegaczom na orientację

 Elbląg, Pogoda sprzyjała biegaczom na orientację
(fot. MOSiR)

Już po raz piąty w obecnym sezonie odbyły się zawody z cyklu Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. Tym razem zawodnicy mieli do pokonania trasę wyznaczoną w Parku Modrzewie. W zawodach organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz EKO Gryf przy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, wystartowało 53 zawodników.

W sobotę biegacze na orientację wybrali się do Parku Modrzewie, by rywalizować na nowej trasie zbudowanej przez Kazimierza Szulżyckiego i Krzysztofa Banach. Trasa wiodła zarówno alejkami jak i trudno dostępnymi zakątkami parku. Do rywalizacji przystąpiło 53 zawodników, którym dopisała wczesnowiosenna pogoda. Tym razem centrum zawodów znajdowało się w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej nr 3 przy ul. Mazurskiej.
       - Po raz kolejny był to typowy bieg sprinterski na orientację, a każda kategoria wiekowa miła swoją trasę do pokonania - wyjaśnia Bolesław Czechowski z EKO Gryf Elbląg. - Każdy z biegaczy miał godzinę na pokonanie trasy i odnalezienie jak największej ilości punktów. W zawodach uczestniczyli m.in.: wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 3, uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych z Pasłęka, spora grupa przedstawicieli Szkoły Podstawowej nr 1 oraz uczniowie pozostałych szkół podstawowych i gimnazjalnych z Elbląga.
       Do największej niespodzianki doszło w biegu open kobiet, gdzie na starcie stanęło sześć biegaczek. Z tego grona najszybciej linię mety przekroczyła Magdalena Orzechowska. Drugie miejsce zajęła Olga Stolarska, a dopiero trzecia była jedna z faworytek Janina Banach. Mimo tak zaskakującego rozstrzygnięcia w sobotnim biegu, na najwyższych najważniejszych miejscach w klasyfikacji generalnej nie nastąpiły duże zmiany. Na czele nadal znajduje się Janina Banach, która ma 12 punktów przewagi nad drugą w klasyfikacji Magdaleną Orzechowską.
       Tym razem najwięcej uczestników wystartowało zarówno w kategorii szkół gimnazjalnych jak i ponadgimnazjalnych. Wśród młodszych roczników najlepiej z przedstawicielek płci pięknej zaprezentowała się uczennica Gimnazjum nr 3 Klaudia Zielińska. Dwa kolejne miejsca zajęły Magdalena Rydziewska oraz Natalia Masztaler. Natomiast wśród chłopców ze szkół gimnazjalnych po raz czwarty bezkonkurencyjny okazał się Kamil Banach. Tuż za nim linię mety przekroczył Jan Wiśniewski, a trzecie miejsce zajął Franciszek Zmyślony (obaj Gimnazjum nr 3). W klasyfikacji generalnej na prowadzenie wyszła Monika Skoplak, która nad kolejną zawodniczką ma pięć punktów przewagi. Natomiast wśród chłopców pierwszy jest obecnie Kamil Banach, który powiększył przewagę nad swoimi rywalami do ponad stu punktów.
       Równie ciekawie wyglądała rywalizacja wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Z grona kobiet najszybsza okazała się Martyna Mazur, a tuż za nią uplasowały się trzy zawodniczki z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych z Pasłęka, które w elbląskich biegach na orientację uczestniczyły po raz pierwszy. Druga była Anna Ostrowska, trzecia Dominika Koladyńska, a tuż za podium znalazła się Agata Szymańska. W generalnej klasyfikacji prowadzą dwie zawodniczki Martyna Mazur i Patrycja Pielech, które zgromadziły dotychczas po 100 punktów. Wśród chłopców w tej samej kategorii wiekowej triumfował Jakub Typański, dla którego była to już trzecia wygrana. Za jego plecami znaleźli się Mateusz Szot oraz Karol Mrozek. Cała trójka znajduje się także w czołówce klasyfikacji generalnej. Prowadzi Jakub Typański (235 pkt.), drugi jest Mateusz Szot (232 pkt.), a trzeci Marcin Głębicki (224 pkt.).
       - W kategorii rodzinnej zwyciężyła silna jak zwykle rodzina Oziemkiewiczów, drugie miejsce zajęła najstarsza rodzina Wąsickich, za co należą się im szczególne słowa uznania, gdyż biorą udział praktycznie w każdych zawodach, a trzecie miejsce przypadło rodzinie Witkowskich - informuje - tłumaczy Bolesław Czechowski. - Tuż za podium znalazła się rodzina Orzechowskich z malutką Zuzią, która całą trasę przebyła na rękach swojego taty. Tradycyjnie już wśród uczestników rozlosowane zostały upominki ufundowane przez Klub 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, EKO Gryf oraz sześć karnetów na lodowisko Helena ufundowane przez dyrekcję MOSiR.
       Kolejne zwody, VI runda VII edycji Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację, rozegrane zostaną w sobotę, 12 marca w Lesie Miejskim Bażantarnia. Biuro zawodów mieścić się będzie przy restauracji Myśliwska. Przyjmowanie zgłoszeń drogą mailową (kazek14521@onet.pl, bolesaw.czechowski@interia.pl) lub w dniu imprezy w biurze zawodów w godzinach 9:30-9:45. Start zaplanowano na godz. 10:00. Więcej informacji o zawodach, wyniki, terminarze, punktacje generalną oraz galerie zdjęć, można znaleźć na stronie internetowej MOSiR w zakładce Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację.
      
MOSiR w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama