UWAGA!

Pojadą na mistrzostwa świata (hokej na lodzie)

Elbląg, Pojadą na mistrzostwa świata (hokej na lodzie)
(fot. PS)

Za niespełna miesiąc w Marlborough (USA) rozpoczną się mistrzostwa świata w hokeju na sledgach. Zadebiutuje w nich reprezentacja Polski utworzona na bazie Integracyjnego Klubu Sportowego Atak Elbląg.

Nasza drużyna trenuje drugi sezon. Ma na koncie występ w Mistrzostwach Europy w Turynie i udział w kilku turniejach. Biało-czerwoni startowali z różnym skutkiem. Nie ma co się dziwić, oni dopiero uczą się tej trudnej i szybkiej gry. Każdy kibic wie, że tylko w walce z mocnymi rywalami można sprawdzić swoje umiejętności i możliwości. W Turynie nasi zajęli ostatnie miejsce, ale z meczu na mecz grali coraz lepiej.
     W MŚ zagrają w grupie B, tej słabszej, z Koreą, Czechami i Estonią. Ci na razie mocniejsi, z grupy A, zagrają o tytuł mistrzowski. 2 kwietnia, w dniu finałów, przekonamy się, czy złote medale wywalczą Kanadyjczycy, Amerykanie, Norwedzy, Niemcy, Japończycy czy Włosi. Dzień wcześniej będzie natomiast jasne, które zespoły z grupy B awansują do A. To ważna dla Polaków sprawa, bo dwie najlepsze drużyny będą miały szansę wyjazdu na Zimową Paraolimpiadę w Vancouver w 2010 roku.
     Polacy trenują (z przerwami) od września. Po krótkiej feryjnej przerwie znowu spotkali się w Elblągu. Trenują dwa razy dziennie pod okiem Sylwestra Flisa.
     Skład reprezentacji Polski:
     Tomasz Woźny, Sylwester Flis, Rafał Fusiek, Jan Maliszak, Krzysztof Wojtaszek, Michał Suliga, Piotr Truszkowski, Sylwester Czyż, Zbigniew Kempiński, Arkadiusz Zoga, Andrzej Młynarczyk, Jan Skapowicz, Jacek Sapela, Jacek Kozłowski, Łukasz Ciuła, Marcin Hebda.
     Ekipa techniczna: Aneta Rękas-Woźna, Jarosław Czyżewski.
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama