UWAGA!

Policyjne podsumowanie Świąt

 
Elbląg, Policyjne podsumowanie Świąt
fot. nadesłana

Policjanci podsumowali tegoroczne Święta pod kątem interwencji, wypadków oraz innych zdarzeń. Tych pierwszych było 274, bowiem tyle razy policjanci wyjeżdżali w odpowiedzi na różnego rodzaju zgłoszenia.

Od 24 grudnia do północy drugiego dnia Świąt policjanci interweniowali głównie w domach, lokalach i na ulicach. Takich interwencji było 274. Najwięcej interwencji podejmowali w mieszkaniach, gdzie byli wzywani do awantur wszczynanych pod wpływem alkoholu. Policjanci prewencji i funkcjonariusze ruchu drogowego skontrolowali przez trzy dni łącznie 209 pojazdów. W trzech przypadkach kontrola doprowadziła do zatrzymania prawa jazdy, gdyż kierujący byli pod wpływem alkoholu. Rekordzista został zatrzymany przez policjantów z Młynar w miejscowości Sąpy. 57-letni rolnik w Wigilię miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie i prowadził osobową skodę. Do wytrzeźwienia w pogotowiu socjalnym odwieziono 29 osób. Funkcjonariusze przeprowadzili 606 legitymowań i 38 kontroli telefonów komórkowych pod kątem kradzieży. Wystawili 61 mandatów i zastosowali 165 pouczeń. W okresie Świąt nie doszło do wypadków drogowych.
      
Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • "wypadków oraz innych zdarzeń" Sawicki czemu zataiłeś fakty o ofiarach śmiertelnych na Modrzewinie i na Mickiewicza w czasie świąt ? Myślisz że sprawy pójdą pod dywan czy kombinujecie jak sie z tego wyłgać i przedstawić miasto jako bezpieczny Elbląg ?
 • Josa a co ma bezpieczny Elbląg do tego że ktoś we własnym mieszkaniu nadział się ręką na szybę albo dostał zawalu jadąc na rowerze.
 • jest to wypadek czyli zdarzenie nagłe a jeżeli sprawę przejmuje prokurator i zleca sekcje zwłok to sprawa kryminalna.
 • To się Janusz doigrał, często jezdził na gazie i w końcu wpadł. amenos.
 • "W trzech przypadkach kontrola doprowadziła do zatrzymania prawa jazdy" a nie można napisać : w 206 przypadkach policjanci nie mieli żadnych podstaw do zatrzymania prawa jazdy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Jan-Pol(2013-12-27)
Reklama