Polska pokonała Angolę (piłka ręczna)

Elbląg, We wtrorkowym meczu Polska okazała się lepsza od Angoli
We wtrorkowym meczu Polska okazała się lepsza od Angoli (Fot. zprp.pl)

Drugie zwycięstwo na rozgrywanych w Serbii Mistrzostwach Świata odniosły reprezentantki Polski. Biało-czerwone pokonały we wtorkowym meczu Angolę 32:23 i są bardzo bliskie awansu do grona najlepszych szesnastu drużyn turnieju.

Mistrzyniom Afryki starczyło sił na dziesięć minut wyrównanej walki z naszą reprezentacją. Po tym czasie nasza kadra wypracowała przewagę, której pilnowała do końca spotkania. Podopieczne Kima Rasmussena były lepszym zespołem i wygrały w pełni zasłużenie. Po dość niemrawym początku, głównie dzięki kilku dobrym interwencjom w obronie Moniki Stachowskiej, Polki wyszły na prowadzenie. Biało-czerwone wygrywały już pięcioma golami, ale kilka niecelnych podań i rzutów wystarczyło by rywalki odrobiły część strat. Trener Rasmussen dokonał kilku korekt w składzie, dysygnując do gry Karolinę Kudłacz, Karolinę Siódmiak, Patrycję Kulwińska i Monikę Migałę i biało-czerwone znowu zaskoczyły. Do przerwy Polska prowadziła 18:13. W pierwszej odsłonie niezwykle skuteczna była zawodniczka Startu Elbląg Kinga Grzyb, która w siedmiu próbach aż sześć razy trafiła do siatki Angoli.
       W drugiej połowie nasza kadra kontrolowała mecz. Polska grała dobrze w obronie, a do kontry kapitalnie biegała Katarzyna Koniuszaniec. Skrzydłowa Startu została wybrana po zakończeniu spotkania jego najlepszą zawodniczką i otrzymała pamiątkową statuetkę z rąk organizatorów. Biało-czerwone mogły wygrać jeszcze wyżej, ale w końcówce zagrały trochę niedokładniej i skończyło się na pewnym zwycięstwie dziewięcioma trafieniami.
       Przed naszą reprezentacją dzień przerwy i odpoczynek, a w czwartek drużynę trenera Kima Rasmussena czeka pojedynek z Argentyną, który powinien nam zapewnić awans do 1/8 finału. Początek meczu o godz. 18.

POLSKA – ANGOLA 32:23 (18:13)