UWAGA!

Popłynęli!

 Elbląg, Popłynęli!
(fot. Anna Dembińska)

Od godz. 14.30 na elbląskiej pływalni trwa 24-godzinna sztafeta pływacka. – Przewidujemy, że popłynie ponad dwieście osób - mówi organizator Marcin Trudnowski z Grupy Wodnej. Oznacza to pobicie ubiegłorocznego rekordu frekwencji. Startują zarówno amatorzy jak i zawodowcy. Nieważny jest styl i czas, liczą się pokonane wspólnie kilometry i uczestnictwo. Zobacz zdjęcia.

Przekrój wiekowy uczestników jest ogromny. Najstarsza uczestniczka ma 77 lat. - Jeżeli wszystko dobrze się ułoży, w niedzielę na moich plecach popłynie moja dwuletnia córka – zdradza Marcin Trudnowski.
       Zapisali się uczestnicy indywidualni, swoje reprezentacje wystawiły elbląskie szkoły, uczelnie, kluby i firmy. Wśród stylów dominuje kraul. Ale zdarzaja się też dystanse przepłynięte żabką lub motylkiem. Każdy z uczestników deklaruje, jak długo chce płynąć: pięć, dziesięć, piętnaście lub dwadzieścia minut. A sędzia liczy dystans, jaki pływak przepłynął. Dotychczasowy rekord z 2013 roku to 73 km. To mniej więcej tak, jakby uczestnicy dopłynęli do Sopotu. - Liczę na to, że kiedyś dopłyniemy do Olsztyna – marzy Marcin Trudnowski.
       W razie gdyby ktoś przeliczył się z siłami i chciał zrezygnować wcześniej, na basenie czuwa dyżurny pływak, aby nic sztafety nie przerwało. Mimo że przyjmowanie zapisów do tej imprezy zakończono w piątek, każdy kto przyjdzie na basen będzie mógł wziąć udział w biciu rekordu.
       Pływaków dopingują rodziny i znajomi. Czy dotychczasowy rekord zostanie pobity? Przekonamy się w niedzielę o godz. 14.30.
      

       Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym sztafety
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama