Porażka na pożegnanie (piłka ręczna)

Elbląg, Niestety, przed własną publicznością elbląscy szczypiorniści przegrali z niżej notowanym Wolsztyniakiem

W ostatnim meczu przed własną publicznością piłkarze ręczni Techtransu Daradu Elbląg przegrali z niżej notowanym Wolsztyniakiem Wolsztyn 23:25 (9:9). Po tej porażce elblążanie spadli na siódme miejsce w tabeli.

Niezbyt udanie wypadł dla naszych szczypiornistów ostatni mecz w tym sezonie przed własną publicznością. Na pożegnanie piłkarze ręczni Techtransu przegrali z niżej notowanym Wolsztyniakiem Wolsztyn. Pierwsze minuty sobotniej konfrontacji to wyrównana walka obu zespołów i gra praktycznie bramka za bramkę. W 10 min., po dwóch z rzędu udanych akcjach, przyjezdni prowadzili 4:2. Jednak niespełna sześć minut później, po bramce Łukasza Marca, Techtrans doprowadził do trzeciego remisu w tym pojedynku 5:5. Chwilę później goście znów wyszli na prowadzenie 6:5 tym razem za sprawą Mariusza Młynkowiaka, który pokonał elbląskiego bramkarza. Wolsztyniak z prowadzenia nie cieszył się zbyt długo, gdyż w kolejnej akcji bramkę dla gospodarzy zdobył Mariusz Babicki, doprowadzając do czwartego już remisu 6:6. Elblążanie poszli za ciosem i po trafieniach Łukasza Marca oraz Filipa Korzeniowskiego wyszli na prowadzenie 8:6. I kiedy wydawało się, że podopieczni trenera Ludwika Fonferka zdołają utrzymać dwubramkową przewagę, kilka prostych błędów sprawiło, że jeszcze przed przerwą rywale zdołali zniwelować straty i pierwsza połowa zakończyła się remisem 9:9.
     Po zmianie stron wyrównana walka toczyła się jedynie przez pierwsze pięć minut. Od tego momentu i stanu 10:11 do ataku ruszyli przyjezdni, którzy w 36 min. prowadzili już różnicą trzech oczek 10:13. Cztery minuty później przewaga Wolsztyniaka wzrosła do pięciu bramek 11:16. Podopieczni trenera Fonferka jeszcze raz zerwali się do ataku i na dziesięć minut przed końcem spotkania przegrywali zaledwie 18:20. Trzy minuty później przewaga naszych rywali nadal wynosiła dwie bramki 20:22. Mimo usilnych starań i zmiany sposobu gry elblążanom nie udało się dogonić rywali. Wolsztyniak cały czas utrzymywał bezpieczną 2-3 bramkową przewagę. W ostatnich sekundach bramkę dla Techtransu zdobył Marzec ustalając wynik spotkania na 25:23 dla przyjezdnych.
     Przed szczypiornistami Techtransu Daradu jeszcze jeden mecz w tym sezonie. W ostatniej kolejce nasi piłkarze zmierzą się na wyjeździe z Gwardią Opole i, by myśleć o poprawieniu swojej pozycji w tabeli, muszą to spotkanie wygrać. Przed ostatnią kolejką Techtrans plasuje się na siódmej pozycji i traci do czwartego miejsca zaledwie jeden punkt.

Techtrans Darad Elbląg - Wolsztyniak Wolsztyn 23:25 (9:9)
     Techtrans: Z. Korzeniowski, Wróbel - Marzec 5, Laskowski 1, Stypułkowski, Borsukowicz 4, Balawejder 1, F. Korzeniowski 1, Januszewski 2, Kancelarczyk 1, Masiak 1, Dąbrowski 1, Babicki 6.
     Wolsztyniak: Wawrowicz, Kierych - Młynkowiak 2, Cichy, Wieczorek 6, Świtała, Radziszewski 2, Dobrodub 7, Pietruszka 2, Płócienniczak, Cierzniak 2, Wajs 4.

Komplet wyników 21. kolejki: Techtrans Darad Elbląg - Wolsztyniak Wolsztyn 23:25, Tęcza Kościan - Gwardia Opole 26:22, Gwardia Koszalin - AZS UZ Stelmet Zielona Góra 18:28, Sparta Oborniki - Sokół Kościerzyna 32:22, KKKF Żukowo – SMS Gdańsk 37:43. Mecz rozegrany awansem: Traveland Społem Olsztyn - Grunwald Poznań 30:27.