UWAGA!

Powakacyjna strefa gier i zabaw

 
Elbląg, Powakacyjna strefa gier i zabaw
fot. MOSiR

Wakacje skończyły się jak zawsze zbyt szybko. Rozpoczął się nowy rok szkolny, ale ten nie musi być oparty natychmiast na intensywnej pracy. Można, szczególnie na początku, pozwolić dzieciom na spokojne wdrożenie się w swoje obowiązki, przeplatając je przyjemnościami. Z myślą o tym MOSiR wydłużył działanie strefy gier i zabaw.

Minęło 10 tygodni wakacji i nadszedł czas powrotu do szkół i przedszkoli. Początek ten często jest jeszcze spokojny, nauczyciele nie wymagają pełnego skupienia jedynie na nauce, często pozwalając na płynne wdrożenie się w obowiązki. Szczególnie młodsze klasy mają więcej „luzu”. I właśnie pod kątem przedszkolaków i uczniów Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu wydłużył działanie strefy gier i zabaw, która znajduje się na tafli lodowiska przy ul. Karowej. Będzie ona czynna do piątku, 13 września.
       – Strefa gier i zabaw w wakacje przyciągała sporą grupę dzieci i młodzieży, ale również dorosłych – mówi Marek Kucharczyk, zastępca dyrektora MOSiR. – Organizując strefę chcieliśmy przede wszystkim odciągnąć młodych ludzi od komputerów, tabletów i telefonów. Chcieliśmy dać im możliwość na aktywne spędzenie czasu, bez względu na pogodę za oknem.
       Na lodowisku Helena przy ul. Karowej elbląski MOSiR przygotował specjalną strefę, na której każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Do dyspozycji są: stoły do cymbergaja, stoły do piłkarzyków, trampoliny, kręgle, mini boisko do piłki nożnej, stoły do tenisa stołowego oraz boisko do mini koszykówki. Strefa gier i zabaw czynna jest od poniedziałku do piątku od godziny 9 do 15. Korzystanie z atrakcji jest bezpłatne.
      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Czy tor przy ul. Agrykola jest dalej ogólnodostępny?
 • Sporą liczbę dzieci i dorosłych?? Byłem z dzieciakami - to była nas trójka plus trzech starszych Panów grających w tenisa stołowego. Sprzęt do zabaw lekko zużyty stoły do cymbergaja bez działających tablic z wynikami. Ale dla dzieciaków ogólnie na plus - chociaż szybko się znudziło.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Tomasz 85(2019-09-03)
 • Mnie również interesuje czy przy Agrykoli nadal z dziećmi możemy pojeździć za darmo na rolkach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mamabeata(2019-09-03)
 • Sporą czyli jaką. A zapomniałem, że papier sprawozdawczy wszystko przyjmie. Naprawdę żenująca była ta od lat powielana oferta dla dzieci. Czekam nadal na miejsce do kąpieli pod chmurką i animacje dla dzieci.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  ma sa kra(2019-09-03)
 • Nie odciągnęliście. Tak słabą ofertą się nie uda.
Reklama