UWAGA!

Powalczą pod nowym szyldem (piłka nożna)

Pod inną nazwą i z kilkoma nowymi zawodnikami do rundy wiosennej przystąpi Olimpia 2004 Elbląg (wcześniej ZKS Olimpia Elbląg). Czwartoligowcy prowadzeni przez trenera Dariusza Kaczmarczyka 12 stycznia przeprowadzili pierwsze zajęcia w 2009 roku.

Wysoka frekwencja
     W pierwszym treningu po zimowej przerwie uczestniczyło aż 17 zawodników. W tym gronie pojawiło się kilka nowych/starych twarzy, m.in. Marcin Sierechan (jesienią Concordia Elbląg), Jacek Bykowski (Polonia Pasłęk) i Konrad Wilczyński (MOP Olimpia). Działacze Olimpii 2004 zapowiadają, że to jeszcze nie koniec i można spodziewać się kolejnych transferów klubu z ul. Skrzydlatej. W orbicie zainteresowań znajduje się m.in. młody napastnik Olimpii Elbląg Michał Tomczyk.
     
     Wraca Sierechan
     Na pierwszym treningu w 2009 roku pojawił się napastnik Marcin Sierechan, który jesienią występował w trzecioligowej Concordii Elbląg. - Z zamiarem powrotu do Olimpii nosiłem się od jakiegoś czasu. Jestem na treningu, więc można napisać, że chcę grać tutaj i już w rundzie wiosennej reprezentować żółto-biało-niebieskie barwy - powiedział po drugim (wtorkowym) treningu sam zainteresowany.
     
     Dużo zmian
     - Chcemy zbudować zespół, który w niedalekiej przyszłości zagwarantuje nam coś więcej niż tylko utrzymanie w IV lidze. Stąd dość spektakularne, jak na nasze możliwości, ruchy transferowe. To jeszcze nie koniec wzmocnień, bo nadal rozmowy trwają i nie chciałbym uchylać rąbka tajemnicy - mówi trener Olimpii 2004 Elbląg Dariusz Kaczmarczyk. - Dopięliśmy już transfer Jacka Bykowskiego z Polonii Pasłęk, a także sfinalizowaliśmy transfery definitywne Adama Niedźwiedzkiego i Jacka Czerniewskiego [w ubiegłej rundzie obaj zawodnicy grali na zasadzie wypożyczenia z Olimpii Elbląg - przyp. BAR] oraz pozyskaliśmy z MOP Olimpia bramkarza Konrada Wilczyńskiego. Praktycznie jedynym osłabieniem jest wypadnięcie ze składu poważnie kontuzjowanego Mariusza Dreszlera, któremu przy okazji życzę jak najszybszego powrotu do zdrowia i pełnej sprawności. Na pewne urazy narzekają Dariusz Tyburski i Marek Młynik, ale liczę, że już niedługo do nas dołączą. Na pierwszych zajęciach zabrakło także Kamila Piotrowskiego i Krystiana Gorgola, których zatrzymały sprawy osobiste, oraz Dawida Humli i Jacka Rosenau.
     
     Wzmocnienia nie tylko piłkarskie
     W przerwie zimowej doszło w klubie do szeregu zmian. Kadrę trenerską wzmocnił znany elbląski trener Stanisław Fijarczyk, który zajmie się koordynacją całego systemu szkoleniowego. Klub zmienił również szyld i w rundzie wiosennej występować będzie pod nową nazwą Olimpia 2004 Elbląg.
     
     Optymizm prezesa
     - Uznaliśmy, chyba słusznie, że nazwa ZKS Olimpia Elbląg i historyczny herb Olimpii przynależny jest klubowi, który swoją siedzibę ma na Agrykola. Tam zawsze była i powinna być Olimpia. Dlatego zrzekliśmy się na jej rzecz nazwy i znaku klubowego, od teraz będziemy walczyli w lidze jako Olimpia 2004 - mówi prezes klubu Robert Gliński. - Podpisaliśmy również umowę o szerokiej współpracy z Olimpią i z optymizmem patrzymy na najbliższe pół roku. Do czerwca swoje mecze rozgrywać będziemy jeszcze na boisku przy Krakusa, bo to przy ul. Moniuszki będzie dostępne dopiero w połowie roku.
     
     Plan sparringów Olimpii 2004 Elbląg
     24.01 - Juniorzy Olimpia 2004,
     31.01 - Juniorzy MOP Olimpia Elbląg (trener Władysław Obrębski),
     7.02 - Zatoka Braniewo,
     14.02 - DKS Dobre Miasto,
     18.02 - Powiśle Dzierzgoń,
     22.02 - Juniorzy OKS 1945 Olsztyn,
     28.02 - Żuławy Nowy Dwór Gdański,
     7.03 - Juniorzy MOP Olimpia Elbląg,
     14.03 - MKS Korsze (start ligi, mecz mistrzowski).
     
     Kadra na pierwszych zajęciach
     Konrad Wilczyński, Maciej Chwoszcz, Piotr Bałdyga, Jacek Czerniewski, Bogdan Wojtas, Dawid Kurowski, Jacek Bykowski, Marcin Sierechan, Adam Niedźwiedzki, Ireneusz Jaromiński, Mariusz Miller, Paweł Zieliński, Łukasz Gładek, Wiesław Korzeb, Jakub Fijałkowski, Piotr Tyburski, Bartosz Zienkiewicz.
BAR

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Olimpia

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Bravo !!! Bardzo dobre transfery. Mysle ze teraz to spokojnie srodek tabeli, a za rok awansu zycze. .. xD
 • Jestem bardzo ciekawy co powiedzieliby Prezesi Olimpii Elbląg gdyby ich zawodnicy brali udział bez porozumienia z Zarządem a treningach innej drużyny. Z tego co się orientuję M. Sierechan i Ł. Gładek są zawodnikami Concordii Elbląg i nikt z Zarządem Concordii nie rozmawiał a co za tym idzie zgody na treningi w/w zawodników w innym klubie nie ma.
 • umowy panie kierowniku umowy podpisane przez obu graczy, z ktorych wynika, ze sa zawodnikami sloni :]
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  niekierownik(2009-01-14)
 • widzę że niekierownik doskonale zna się na piłce i przepisach! Skoro masz dużo czasu aby napinac się w necie to zapraszam do lektury przepisów związkowych dotyczących procedury transferów! Oba dokumenty w oryginałach leżą w WMZPN. Skoro klub Olimpia 2004 ma tak doskonałego koordynatora to z pewnością wie on co robić! Szkoda tylko że robi kolegom po fachu robotę której sam był zdecydowanym przeciwnikiem!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obiektywny(2009-01-14)
 • ale jaja oddali nazwę i znak Olimpii z Agrykola, może nie wszyscy pamiętają ale ta olimpia powstała żeby m. in. zaprotestować temu co działo sie na Agrykoli, stworzyli ja miłośnicy i sympatycy prawdziwej olimpii a teraz. .. .IV liga idee zostały w kieszeniWstyd
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  OLIMPIJCZYKK(2009-01-15)
 • olimpia pozyskuje nowych bramkarzy widze?o prosze a co ze stalymi bramkarzami
Reklama