Powiększyli przewagę (halówka II)

Prowadzące w tabeli zespoły Termoizolu oraz BIG po sobotnich zwycięstwach powiększyły przewagę nad swoimi najgroźniejszymi konkurentami w walce o awans do I ligi. W dole tabeli bez większych zmian. Nadal ostatnią pozycję zajmuje zespół EUH-E, który do tej pory nie zdobył jeszcze ani jednego punktu.

Bez wątpienia w 16. kolejce na pierwszy plan wysunęły się dwa pojedynki: lidera Termoizolu ze Strażą Pożarną oraz East Express z wiceliderem zespołem BIG. Zarówno lider jak i wicelider wygrali swoje mecze po 3:1 i tym samym oba zespoły zwiększyły przewagę do swoich najgroźniejszych konkurentów w walce o awans.
     Jak przystało na lidera i kandydata do awansu Termoizol w pojedynku z czwartą w tabeli Strażą Pożarną już w pierwszej połowie pokazał, kto będzie nadawał ton grze i komu należy się zwycięstwo. W 6 minucie po celnym strzale Jacka Ulaszka Termoizol wyszedł na prowadzenie. Lider II ligi potrzebował kolejnych sześciu minut, by prowadzić już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Łukasz Malinowski. Tuż przed przerwą na 3:0 podwyższył najskuteczniejszy strzelec Termoizolu Jacek Ulaszek. Po zmianie stron lider kontrolował przebieg gry na parkiecie, nie pozwalając rywalom na rozwiniecie skrzydeł. Straż Pożarna mimo usilnych starań zdołała jedynie strzelić bramkę honorową. Dokonał tego w końcówce spotkania Marek Siółkowski ustalając wynik meczu na 3:1.
     Podobny przebieg miało spotkanie wicelidera BIG z zespołem East Express. Tyle że w tym przypadku wynik do przerwy brzmiał 2:0 dla BIG. Początek spotkania to wyrównana walka obu ekip. Dopiero po 10 minutach gry uwidoczniła się niewielka przewaga wicelidera, który udokumentował ja zdobyciem bramki przez Marcina Źródło. Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Radosław Ruczyński. Drugą połowę lepiej rozpoczęli zawodnicy zespołu BIG. Zaledwie dwie minuty po wznowieniu gry na 3:0 podwyższył Piotr Augustynowicz. East Express zdołał bramkę honorową zdobył na trzy minuty przed końcem spotkania, a jej autorem był Piotr Rentflejsz.
     Ciekawy przebieg miało także spotkanie trzeciego w tabeli Metrotestu z ekipą PKP. Po pierwszej połowie i bramce Arkadiusza Stępnia Metrotest wygrywał 1:0. Wynik ten utrzymywał się do 17 min. Wówczas to bramkarza Metrotestu pokonał najskuteczniejszy jak do tej pory napastnik ligi Tomasz Nowicki i jak się później okazało była to bramka na wagę remisu i jednego punktu.
     Sporo emocji przyniósł nam także mecz pomiędzy zespołami PKS i Troll. Praktycznie przez całą pierwszą połowę oglądaliśmy wyrównany pojedynek, a żadna z drużyn mimo stwarzanych sytuacji nie potrafiła zdobyć bramki. Dopiero na sekundy przed końcem pierwszej odsłony bramkę dla zespołu Troll zdobył Piotr Rajkiewicz. W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił. Nadal oba zespoły stwarzały groźne podbramkowe sytuacje, ale brakowało skutecznego wykończenia. Dopiero na minutę przed ostatnim gwizdkiem sędziego na 2:0 podwyższył Jakub Czyżak, ustalając tym samym wynik meczu.
     Kolejne punkty stracił Wiarus, który na pięć kolejek przed końcem ligi spadł na szóste miejsce w tabeli i traci już do drugiego, premiowanego awansem miejsca aż siedem punktów. Tym razem Wiarus przegrał z niżej notowaną Lirą 1:2. Spotkanie rozpoczęło się od bramki Arkadiusza Kurowskiego i prowadzenia Liry w 11 min. 1:0. Trzy minuty po przerwie po bramce Tomasza Sielezina Lira prowadziła już 2:0. Wiarus zdołał jedynie odpowiedzieć celnym strzałem Tomasza Szpigla, ale na wyrównanie zabrakło już czasu.

Komplet wyników 16. kolejki:

PC Koni - USE 0:3 walkower

Metrotest - PKP 1:1 (1:0)
     1:0 - Stępień (8.), 1:1 - T. Nowicki (17.).

Amatorzy/Marysieńka - ADI 5:1 (1:0)
     1:0 - Pokrątka (14.), 2:0 - Skocki (24.), 2:1 - Bildziuk (25.), 3:1 - Włoczkowski (27.), 4:1 - Bildziuk (29.-sam.), 5:1 - Nadulski (30.).

PKS - Troll 0:2 (0:1)
     0:1 - Rajkiewicz (15.), 0:2 - J. Czyżak (29.).

East Express - BIG 1:3 (0:2)
     0:1 - M. Źródło (10.), 0:2 - Ruczyński (14.), 0:3 - Augustynowicz (17.). 1:3- Rentflejsz (27.).

Termoizol - Straż Pożarna 3:1 (3:0)
     1:0 - Ulaszek (6.), 2:0 - Malinowski (12.), 3:0 - Ulaszek (14.), 3:1 - Siółkowski (26).

Extom - WSZ 2:2 (1:0)
     1:0 - Kurowski (14.), 2:0 - Dąbrowski (20.), 2:1 - Sobotowicz (27.), 2:2 - Mazur (28.).

Wiarus - Lira 1:2 (0:1)
     0:1 - A. Kurowski (11.), 0:2 - Sielezin (18.), 1:2 - Szpigiel (20.).

EUH-E - AZS Jański 3:7 (1:3)
     1:0 - Wiśniewski (1.), 1:1 - Głowacki (10.), 1:2 - Wandyk (13.), 1:3 - Mosiejko (15.), 1:4 - Mosiejko (18.), 1:5 - Mosiejko (18.), 2:5 - Buczkowski (20.), 3:5 - Manulik (24.), 3:6 - Mizdal (25.-sam.), 3:7 - Głowacki (30.).

Pujan - ASJ Automotive Serwis 3:4 (1:4)
     1:0 - Bałdyga (3.), 1:1 - Wodnicki (9.), 1:2 - A. Ciuchta (11.), 1:3 - Wodnicki (12.), 1:4 - Biernat (13.), 2:4 - Bałdyga (24.), 3:4 - Walencik (25.).

Karo - Kromet 3:2 (1:0)
     1:0 - Sobotowski (7.), 2:0 - Bober (18.), 2:1 - Byzdra (21.), 2:2 - Taraszkiewicz (22.), 3:2 - Sobotowski (24.).