UWAGA!

Powołani z Olimpii do kadry województwa

 Elbląg, Powołani z Olimpii do kadry województwa

W dniach 22-23 października w Grudziądzu, odbędzie się zgrupowanie kadry WMZPN chłopców rocznika 2005 i 2006 na mecze mistrzowskie z kadrą Kujawsko-Pomorskiego ZPN. Łącznie siedmiu chłopców z Akademii Piłkarskiej Olimpii Elbląg otrzymało powołanie.

Z rocznika 2006 na zgrupowanie pojadą Jan Piróg, Mateusz Głowiński i Igor Winiarczyk. Z rocznika 2005: Szymon Grączewski, Artur Łąpieś, Bartosz Leszczyński i Damian Kowalczyk. Chłopcy z rocznika 2006 na co dzień trenuje Sebastian Cierlicki związany z piłką nożną od lat. Wychowanek Powiśla Dzierzgoń, od 16 roku życia w juniorach Olimpii Elbląg. W seniorską piłkę kopał w barwach Olimpii, Zatoki Braniewo, Gwardii Warszawa, Powiśla Dzierzgoń, Olimpii Sztum, Concordii Elbląg i ponownie Powiśla. Cierlicki jako trener pracował m.in. Powiślu Stary Targ (V liga), Powiślu Dzierzgoń (IV liga), Olimpii Sztum (grupy młodzieżowe i IV liga) czy Concordii Elbląg (V liga, asystent). Obecnie łączy pracę z chłopcami w Akademii Olimpii z A-klasową drużyną Błękitnych Stare Pole występujących w lidze województwa pomorskiego. Co ciekawe, jeden z powołanych zawodników z rocznika 2006 - Mateusz Głowiński trenuje na co dzień z rocznikiem 2005.
       Olimpia 2006 występuje w jednej z wojewódzkiej ligi Młodzika. - Nasz cel jest prosty i bardzo sprecyzowany. Chcemy wygrać ligę, awansować do “Ekstraklasy” i następnie walczyć o zwycięstwo w województwie - powiedział trener Cierlicki. Obecnie Olimpia 2006 jest liderem ligi wojewódzkiej Młodzika Grupy 2.
       Chłopcy z rocznika 2005 na co dzień trenuje Rafał Starzyński i Bohdan Konarzewski. Jeden z powołanych z jego drużyny - Szymon Grączewski w ostatnim ligowym meczu, okrzykniętym hitem kolejki, strzelił dwie bramki. Olimpia wygrała z Naki Olsztyn i jest liderem "Ekstraklasy" Trampkarzy. Rocznik 2005 jest jednym z lepiej zapowiadającym się w Olimpii. Dwukrotny mistrz województwa w kategorii młodzika w sezonie 2017/2018, uczestnik turnieju Nike Premier Cup 2018 (mistrzowie województw, nieoficjalne mistrzostwa Polski U-14), w którym po zajęciu ex aequo drugiego miejsca w grupie (za Zagłębiem Lubin późniejszym triumfatorem turnieju) przegrywając losowanie nie awansował do ćwierćfinału turnieju.
       - Rocznikiem wiodącym w tej kategorii wiekowej w sezonie 2018/2019 jest rocznik 2004 w związku z tym często przychodzi nam się mierzyć z zespołami, w których zawodnicy są od nas o rok starsi, a na tym etapie rozwoju przewaga fizyczna zawodników rok starszych jest bardzo duża, czasami wręcz nie do zniwelowania jakością czysto piłkarską. - poinformował trener Olimpii 2005, Rafał Starzyński.
       We wtorek (23 października) jako pierwsza zagra kadra chłopców z rocznika 2006. O godzinie 11:00 zmierzą się z kadrą Kujawsko-Pomorskiego ZPN. O godzinie 13. zagrają chłopcy z rocznika 2005 z kadrą tego samego województwa.
      

       Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
qba
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Olimpia

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama