UWAGA!

Powrót i zwycięstwo

Triumfatorem VII turnieju plażowej piłki siatkowej został zespół Wakatu, który powrócił po przerwie spowodowanej występami w zawodach na trójmiejskich plażach. W tym samym czasie rozegrany został także turniej rodzinny, w którym zwycięstwo odniósł zespół Bracia B.

Tylko osiem drużyn wzięło udział w VII turnieju plażowej piłki siatkowej organizowanego w ramach Akcji Lato 2001 na Kąpielisku Miejskim w Elblągu. W zawodach pojawiły się cztery nowe ekipy, co zdaniem organizatorów jest dobrym zwiastunem na kolejne turnieje.
     Zespoły biorące udział w zawodach grały systemem "brazylijskim" - po dwóch porażkach drużyna żegnała się z turniejem.
     W grach eliminacyjnych najlepiej spisała się ekipa Wakatu wygrywając trzy spotkania i pokonując kolejno: Tygrysy (23:21), Czarnych (21:14) i Braci B. (21:16). Trzy zwycięstwa pozwoliły temu zespołowi zakwalifikować się do finału. Drugim finalistą okazały się Tygrysy, które z czterech rozegranych spotkań aż trzy rozstrzygnął na swoją korzyść. Tygrysy pokonały kolejno: Pogryzione Zapałki (21:4), Braci B. (23:21) i Czarnych (21:19).
     W meczu o pierwsze miejsce zwycięstwo (21:14) odniosła drużyna Wakatu, pokazując bardzo duże doświadczenie, rutynę i chytrość na boisku. Mariusz Wojdag i Tomasz Markiewicz (Tygrysy) nie byli w stanie sprostać Krzysztofowi Wojciechowskiemu i Sławomirowi Grudzińskiemu (Wakat).
     Kolejny turniej rozegrany zostanie już 18 sierpnia (sobota). Zapisy odbywać się będą od godz. 9.30, a rozpoczęcie turnieju przewidziano na 10.00. Koszt wpisowego to 10 zł dla młodzieży uczącej się i 20 zł dla pozostałych uczestników.
     Także na Kąpielisku Miejskim rozgrywany był równocześnie Rodzinny Turniej w siatkowej piłce plażowej. W zawodach wystartowały trzy ekipy, które rozegrały mecze systemem "każdy z każdym". A oto jakie uzyskano wyniki: Bracia P. - Bracia K. (21:9), Bracia P. - Bracia B. (12:21) i Bracia K. - Bracia B. (13:21). Tak więc z dwiema wygranymi zwycięstwo w całym turnieju odniósł zespół Braci B. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Braci P. (jedno zwycięstwo), a na trzecim - Braci K. (dwie porażki). Nagrody w turnieju ufundował Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Elblągu, Elektrociepłownia Elbląg oraz anonimowa stacja paliw z Elbląga.
     
     Klasyfikacja końcowa VII turnieju:
     1. Wakat (Krzysztof Wojciechowski i Sławomir Grudziński) - 10 pkt., 2. Tygrysy (Mariusz Wojdag i Tomasz Markiewicz) - 8 pkt., 3. Bracia B. (Mariusz i Maciej Bożejewicz) - 7 pkt., 4.Bracia P. (Bartosz i Maciej Palicki) - 6 pkt., 5. Czarni (Łukasz Łobanowski i Kuba Hryniewicz) - 5 pkt., 6. Bracia K. (Marcin i Bartosz Karwacki) - 4 pkt., 7. Gandzia (Piotr Michałek i Grzegorz Augustyńczyk) - 3 pkt., 8. Pogryzione Zapałki (Marcin Jankowski i Robert Pilecki) - 2 pkt.
     
     Klasyfikacja generalna po VII turniejach:
     1. Bracia B. (Mariusz i Maciej Bożejewicz) - 50 pkt., 2.Tygrysy (Mariusz Wojdag) - 48 pkt., 3. Wielki Brat (Tomasz Markiewicz) - 46 pkt.
MP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama