UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Powrót ludzi z żelaza

 
Elbląg, Tak było w roku ubiegłym
Tak było w roku ubiegłym (fot. arch. Michał Skroboszewski)

950 metrów pływania w rzece Elbląg, potem dwa razy do Kamionka Wielkiego i z powrotem, a na koniec to już tylko biegiem cztery pętle po starówce. A to oznacza tylko jedno: Garmin Iron Triathlon wraca do Elbląga. 18 czerwca miasto opanują ludzie o stalowych mięśniach i żelaznej kondycji fizycznej.

Elbląg w cyklu Garmin Iron Triathlon debiutował w ubiegłym roku. I to debiutował „z przytupem” - elbląskie zawody zostały wyróżnione „Debiutem roku” przez Akademię Triathlonu. 17 lipca do Elbląga przyjechało ponad 700 triathlonistów, których na morderczej trasie dopingowało kilka tysięcy kibiców.
       - Widzieliśmy, że w ubiegłym roku impreza przyciągnęła bardzo dużo osób, które przyjechały na zakończenie cyklu. Byliśmy bardzo zadowoleni, że zakończenie odbyło się w Elblągu. Była to duża promocja miasta. Bardzo zależało mi, żeby nie było to wydarzenie jednorazowe tylko żebyśmy je powtarzali – mówił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.
       - Zawodnicy, którzy przyjechali na Garmin Iron Triathlon do Elbląga, na imprezę, która debiutowała w kalendarzu triathlonowym w Polsce, byli bardzo mile zaskoczeni, że ten debiut udał się tak dobrze – dodał Marcin Florek, dyrektor Garmin Iron Triathlon.
       W tym roku Elbląg nie będzie gospodarzem finału, w naszym mieście odbędą się „zwykłe” zawody, których wynik będzie się liczył do klasyfikacji całego cyklu. Na zawodników czekają dwa dystanse: 1/4 (950m pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,55 km biegu) i 1/8 (475 m pływania, 22,5 km jazdy na rowerze i 5,275 km biegu) Ironmana. W ubiegłym roku Łukasz Kalaszyński potrzebował niecałych dwóch godzin, a dokładnie 1 godz. 54 min. 38 sek., aby wygrać elbląski finał na dystansie 1/4 Ironmana. Na tym o połowę krótszym zwyciężył Michał Ceklarz z czasem 1godz. 5 min. i 35 sek. Czy w tym roku rekordy trasy zostaną pobite? Będzie temu sprzyjała zmiana trasy rowerowej, z której wyeliminowano odcinek brukowy koło Galerii EL.
       - Zawodnicy będą wyjeżdżali mostem w ulicę Stawidłową, którą pojadą do ul. Radomskiej. Z niej będą odbijać na most Unii Europejskiej, z którego zjadą w ulicę Browarną – wyjaśnił Marcin Florek.
       Kolejną zmianą w stosunku do ubiegłego roku jest dopuszczenie do startu sztafet na dystansie 1/8 Ironmana (jedna osoba pływa, druga jedzie na rowerze, trzecia biegnie; w ubiegłym roku sztafety mogły startować tylko na dystansie 1/4). Popularność triathlonu udowodniła zeszłoroczna frekwencja zawodników, a zwłaszcza stosunkowo duża ilość debiutantów, którzy wybierali ten mniejszy dystans.

  Elbląg, Maciej Florek (po prawej), Witold Wróblewski i Joanna Urbaniak, rzecznik prezydenta
Maciej Florek (po prawej), Witold Wróblewski i Joanna Urbaniak, rzecznik prezydenta (fot. MS)

- Na dziś mamy już zapisanych ponad 450 zawodników. Zmienia się to dynamicznie. Chcemy, żeby przyjechało jak najwięcej zawodników, żeby pobić ilość 700 uczestników z ubiegłego roku – mówił dyrektor cyklu.
       W tym miejscu warto zwrócić uwagę, że wśród zawodników będą pracownicy naszej redakcji. Nasza sztafeta powalczy na dystansie 1/4 Ironamana, a dwóch dziennikarzy zmierzy się indywidualnie na dystansie o połowę krótszym. Przygotowania zawodników już trwają. W ubiegłym roku na starcie zawodów zameldowało się 160 mieszkańców Elbląga.
       - Od trzech tygodni organizujemy nocne bieganie, nazywamy to „nocna dychą”. W środę lub w czwartek, w zależności od tygodnia spotykamy się o godzinie dwudziestej i biegamy trasą zawodów – mówił Marcin Florek.
       18 czerwca w ramach imprez towarzyszących odbędą się też zawody biegowe dla dzieci na dystansie 200, 500 i 1000 metrów. Ich centrum zostanie zlokalizowane na Bulwarze Zygmunta Augusta, to tam będzie start, meta oraz strefa zmian. Tam też znajduje się najlepsze miejsce do oglądania pływackiej części imprezy.
      
      

Elbląska Gazeta Internetowa PortEl.pl jest patronem medialnym elbląskich zawodów
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama