UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Poznaliśmy mistrzów Elbląga w biegach na orientację

 
Elbląg, Poznaliśmy mistrzów Elbląga w biegach na orientację
Fot. MOSiR

Ostatnim akcentem VI edycji Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację były Otwarte Mistrzostwa Elbląga, które tym samym zakończyły sezon biegowy. Na kolejne zmagania biegaczy z mapą w ręku musimy poczekać do września.

Tradycyjnie już zakończeniem sezonu i zwieńczeniem wszystkich startów w danej edycji są Indywidualne Mistrzostwa Elbląga. Nie inaczej było i w tym roku, gdzie miłośnicy biegania z mapą w ręku spotkali się w Bażantarni by podsumować sezon i po raz ostatni w tej edycji wybrać się z mapą w ręku na trasę. Nim jednak zawodnicy przystąpili do rywalizacji odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie statuetek dla najlepszych zawodniczek i zawodników VI edycji Grand Prix Elbląga. Mistrzowie poszczególnych klasyfikacji wiekowych odebrali nagrody z rąk Marka Wnuka, dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Bolesława Czechowskiego, prezesa EKO Gryf Elbląg.
       - Zgodnie z regulaminem w grand prix zwyciężyli ci zawodnicy, którzy systematycznie uczestniczyli w kolejnych edycjach i zdobywali punkty do końcowej klasyfikacji - wyjaśnia Bolesław Czechowski, prezes EKO Gryf Elbląg. - Na uwagę zasługuję pierwsze miejsce rodziny Oziemkiewiczów, która startuje systematycznie i w najliczniejszym składzie. Przedstawiciele tej rodziny zdobyli także czołowe miejsca w kategorii szkół podstawowych. Natomiast w kategorii open kobiet dwa pierwsze miejsca zajęły panie z 16 Batalionu Dowodzenia - Joanna Klunder i Agnieszka Bundz, a wśród mężczyzn nie miał sobie równych Piotr Światkowski, któremu mocno po piętach deptał drugi w klasyfikacji Rosjanin Sergei Czernow. To pokazuje, że kolejna edycja biegów na orientację zapowiada się bardzo interesująco.
       Następnie zawodnicy przystąpili do rywalizacji w XVI Otwartych Mistrzostwach Elbląga w biegu na orientację, gdzie na starcie stanęło 32 biegaczy. Był to rekreacyjny bieg na orientację tzw. „scorelauf” czyli biegaj i licz. Wszyscy zawodnicy startowali w tym samym czasie i w ciągu 60 minut musieli zaliczyć jak najwięcej Zielonych Punktów Kontrolnych. Każdy zawodnik indywidualnie planował kolejność zaliczania punktów, tak aby zmieścić się w ciągu jednej godziny. Każde przekroczenie limitu czasu o pierwsze 5 minut skutkowało zabraniem jednego punktu, a każda kolejna minuta spóźnienia kosztowała uczestnika odjęciem kolejnego punktu.
       W najmłodszej kategorii szkół podstawowych chłopców najlepiej na trasie poradził sobie Piotr Banach ze Szkoły Podstawowej nr 19, natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyli Magdalena Wiat (Gimnazjum nr 9) oraz Jakub Typański (Gimnazjum nr 7). Ciekawie wyglądała także rywalizacja wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, gdzie na najwyższym stopniu podium stanęli uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych z Pasłęka. Wśród dziewcząt najlepiej zaprezentowała się Patrycja Pielech, a wśród chłopców triumfował Rafał Mirys. Niesamowicie wyrównany i zacięty przebieg miała rywalizacja w kategorii open mężczyzn. Po zakończeniu biegu i podsumowaniu wyników okazało się, że pierwsze miejsce ex aequo zajęli Piotr Światkowski i Krzysztof Banach. Wśród pań najlepsza okazała się natomiast Janina Banach. W ostatniej z rozgrywanych kategorii czyli rodzinnej zwyciężyła rodzina Bagińskich-Falba z Elbląga.
       Po zakończeniu rywalizacji sportowej odbyło się wręczenie pucharów, medali, dyplomów oraz nagród rzeczowych. Wśród uczestników rozlosowano także trzy zaproszenia do pizzerii La Capra oraz karnet do Fitness Clubu Calypso. Przed zawodnikami teraz wakacyjna przerwa, a miłośnicy biegów na orientację ponownie na trasę wrócą we wrześniu. Inauguracja I rundy VII edycji Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację zaplanowano na 12-13 września. Zawody odbędą się jednocześnie w ramach II Pucharu Elbląga na nowych (zaktualizowanych) mapach „Prochownia” i „Bażantarnia”. Zawody zostaną rozegrane za pomocą elektronicznego systemu pomiaru czasu SPORT IDENT /SI/. Jednocześnie przypominamy, że mapy z tzw. „Zielonymi Punktami Kontrolnymi oraz ze szlakami turystycznymi i nazwami obiektów turystycznych (wiat) są dostępne nieodpłatnie w informacji turystycznej (Stare Miasto), restauracji „Myśliwska”, wyciągu narciarskim „Chrobry”, Nadleśnictwie Elbląg oraz na stronie internetowej klubu EKO Gryf. Natomiast więcej informacji o zawodach, wyniki, terminarze, punktacje generalną oraz galerie zdjęć, można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.
       - Dziękujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom za wspólną zabawę i udział w tegorocznej edycji Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. Na kolejne sportowe emocje zapraszamy już we wrześniu, kiedy to rozpoczniemy nowy sezon wspólnego biegania z mapą w ręku. Podziękowania należą się także wszystkim, którzy pomagali przy organizacji poszczególnych biegów w tym także restauracji Myśliwska, która podczas zawodów fundowała uczestnikom ciepłe posiłki - kończy Bolesław Czechowski z klubu EKO Gryf.
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama