UWAGA!

Pozostał już tylko finał

Dobiegają końca rozgrywki plażowej piłki siatkowej organizowanej w ramach Akcja Lato 2001. Po raz ostatni na Kąpielisku Miejskim w Elblągu rozegrany został turniej eliminacyjny. Teraz czeka nas wielki finał z udziałem dziesięciu najlepszych zespołów tego lata.

W ostatnim IX eliminacyjnym turnieju w plażowej piłce siatkowej udział wzięło osiem ekip. Po raz kolejny z powodu braku wymaganej liczby zespołów turniej rozegrano systemem "brazylijskim", do dwóch przegranych meczy. Trzeci raz z rzędu gry eliminacyjne przeszedł "jak burza" zespół Wakatu, który odniósł trzy zwycięstwa. Na początek zwycięzcy z ubiegłego tygodnia pokonali Szczęśliwe Rozwiązanie 21:9. W drugim meczu przeciwnikiem Wakatu był doświadczony zespół Wielki Brat (Tomasz Markiewicz, Marcin Mroczek). Po zaciętej i wyrównanej walce ostatecznie lepszy okazał się Wakat pokonując swoich przeciwników 21:18. W trzecim meczu pokonali Braci G. (21:13) i tym samym jako pierwsi zakwalifikowali się do finału. Jako drugi trafił do finału zespół Wielki Brat, który pokonał kolejno: dwukrotnie zespół Braci B. (23:21 i 21:19), Folarex (21:18) i Braci G. (22:20).
     W finale po raz trzeci z rzędu zwyciężyła drużyna Wakat i tym sposobem znalazła się w przyszłotygodniowym wielkim finale. Dla kilku drużyn startujących w tym ostatnim turnieju eliminacyjnym była to walka o być albo nie być w finale VII Edycji. Trzeba przyznać, że zespoły takie jak: Bracia K. czy Pokemony wykazały maksimum wysiłku w walce o finał i wyszły z tego zwycięsko. Tym razem w wielkim finale zabraknie drużyny Gumbasy, która zaledwie o jeden punkt przegrała rywalizację z Braćmi K. i Pokemonami. Jest to w pewnym sensie sensacją tego sezonu.
     Wielki finał zostanie rozegrany 1 września (sobota) na Kąpielisku Miejskim w Elblągu. Początek zawodów o godz. 10.00.
     Drużyna, która zajmie pierwsze miejsce, otrzyma puchar Prezydenta Miasta Elbląga, natomiast zespoły z miejsc II i III - nagrody rzeczowe.
     
     Klasyfikacja końcowa IX turnieju: 1. Wakat (Krzysztof Wojciechowski, Sławomir Grudziński) - 10 pkt., 2. Wielki Brat (Tomasz Markiewicz, Marcin Mroczek) - 8 pkt., 3. Bracia G. (Jerzy i Marek Gudziński) - 7 pkt., 4. Folarex (Kryspin i Henryk Walentynowicz) - 6 pkt., 5. Bracia B. (Mariusz i Maciej Bożejewicz) - 5 pkt., 6. Pokemony (Krzysztof Cynkowski, Bartłomiej Stolarski) - 4 pkt., 7. Bracia K. (Marcin i Bartosz Karwacki) - 3 pkt., 8. Szczęśliwe Rozwiązanie (Zbigniew Cherek, Leszek Pazdyka) - 2 pkt.
     
     Zespoły, które zagrają w przyszłotygodniowym finale:
     Bracia B. (Mariusz i Maciej Bożejewicz), Wielki Brat (Tomasz Markiewicz, Marcin Mroczek), Tygrysy (Maciej Wołosz, Mariusz Wojdag), Bracia G. (Jerzy i Marek Gudziński), Czarni (Łukasz Łobanowski, Kuba Hryniewicz), Alstom (Piotr Wołyniec, Adam Matwiejczuk), Folarex (Kryspin i Henryk Walentynowicz), Wakat (Krzysztof Wojciechowski, Sławomir Grudziński), Bracia K. (Marcin i Bartosz Karwacki), Pokemony (Krzysztof Cynkowski, Bartłomiej Stolarski)
MP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama