Prawdziwa kobieta z żelaza (triathlon)

Elbląg, Paulina Załucka
Paulina Załucka (fot. archiwum prywatne, Complexsports Pro Team)

Elblążanka Paulina Załucka wygrała zawody Triathlon Gdańsk na dystansie 1/4 ironman. Wzięło w nich udział ponad 530 osób z całego kraju. - Rodzice, którzy mnie dopingowali, krzyczeli, że z wody wyszłam jako pierwsza, więc podczas jazdy rowerem i biegu koncentrowałam się na tym, by kontrolować sytuację – opowiada Paulina.

Paulina Załucka ma dopiero 20 lat i już wiele sukcesów na swoim koncie. Należała do kadry narodowej juniorów w triathlonie, w ubiegłym roku była druga na dystansie 1/2 ironman w zawodach Herbalife Gdynia, wygrała także zawody triathlonowe w Mrągowie, a w ostatnią niedzielę okazała się najlepsza w Triathlon Gdańsk. Dystans 1/4 ironman (pływanie w Zatoce Gdańskiej na dystansie 950 m, 45 km na rowerze i 10,55 km biegu) pokonała po 2 godzinach,17 minutach i 21 sekundach.
       - Rodzice, którzy mnie dopingowali, krzyczeli, że z wody wyszłam jako pierwsza, więc koncentrowałam się na tym, by w dalszej części dystansu kontrolować sytuację. Trasa rowerowa była bardzo malownicza, dzięki temu, że były cztery pętle, dokładnie wiedziałam, co dzieje się za moimi plecami. W biegu utrzymałam tempo i udało się wygrać – opowiada Paulina Załucka, która przez lata trenowała w Truso Elbląg. - Wiele zawdzięczam Bogusławowi Tołwińskiemu, który przez lata był moim trenerem. Na pierwsze zajęcia z pływania rodzice zaprowadzili mnie w czwartej klasie podstawówki. Spodobało mi się, z czasem doszedł rower i bieganie i tak już zostało – dodaje Paulina Załucka, która dzisiaj studiuje i trenuje na gdańskim AWF-ie, a jej trenerem jest obecnie Patryk Sawicki.
       W tym sezonie pozostał jej jeden najważniejszy start – w zawodach Herbalife Gdynia na dystansie 1/2 ironman, które odbędą się na początku sierpnia. - Mam nadzieję, że spełnię na nich swoje marzenie i zdobędę przepustkę na mistrzostwa świata – dodaje Paulina.