UWAGA!

Prelekcje, strefa dla dzieci, afterparty. Moc atrakcji podczas Ultra Wysoczyzny

 Elbląg, Prelekcje, strefa dla dzieci, afterparty. Moc atrakcji podczas Ultra Wysoczyzny
(fot. Labosport)

Już tylko kilka dni dzieli nas od Ultra Wysoczyzny, czyli imprezy biegowej, której trasy poprowadzone są najpiękniejszymi ścieżkami Wysoczyzny Elbląskiej. Na czterech dystansach zmierzy się ponad 800 zawodników, w tym ścisła czołówka polskich biegaczy ultra. Organizatorzy wydarzenia dołożyli wszelkich starań, żeby impreza była niezapomniana, zarówno dla biegaczy, jak i kibiców, dlatego zapewnili wiele dodatkowych atrakcji.

Dla wszystkich chętnych w sobotę, 23 kwietnia, o godzinie 19 w Restauracji Myśliwskiej, przy ulicy Marymonckiej 6, odbędą się prelekcje dla biegaczy, a prelegentami będą: Jakub Gdula - pochodzący z Elbląga trener przygotowania motorycznego, współpracujący z wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski w biegach ultra Kamilem Leśniakiem oraz Jarosław Gonczarenko – czołowy polski biegacz ultra, rekordzista Głównego Szlaku Beskidzkiego.

Temat prelekcji Jakuba Gduli to „Fakty i mity – jak dbać o swój organizm w trakcie sezonu biegowego”. Natomiast Jarosław Gonczarenko opowie o kulisach ustanowionego przez siebie rekordu dotyczącego Głównego Szlaku Beskidzkiego – 500 km w 95 godzin.

Nie zapomniano również o najmłodszych uczestnikach wydarzenia. W niedzielę o godzinie 9 rozpoczną się starty dzieci pn. Wysoczyzna Junior, które będą rywalizować w pięciu kategoriach wiekowych i na trech dystansach: 1-3 lat – bieg na 200 m, 4-5 lat – bieg na 200 m, 6-7 lat – bieg na 200 m, 8-11 lat – bieg na 500 m, 12-15 lat – bieg na 1000 m. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowy medal, a najlepsi dyplomy i nagrody. Po biegach na dzieci będą czekały atrakcje przygotowane przez głównego sponsora wydarzenia – firmę Meble Wójcik. W godzinach 09:30-13:30 w okolicach miasteczka zawodów ustawiona zostanie fotobudka. Najmłodsi będą mogli również wziąć udział w zabawach, m.in. malowaniu twarzy, obrazach na folii, bańkach mydlanych, poszukiwaniu skarbów.

Dzięki współpracy z firmą Poltrax zawody Ultra Wysoczyzna 2022 będą jeszcze bardziej atrakcyjne dla kibiców. Zawodnicy startujący na dystansach 80 km oraz 52 km) zostaną wyposażone w nowoczesne trackery, które umożliwią śledzenie rywalizacji na bieżąco. Dzięki temu kibice, nawet w domowym zaciszu, będą mogli sprawdzić pozycję oraz miejsce swojego zawodnika. Wystarczy kliknąć w jeden z poniższych linków:

 

www.poltrax.live/wysoczyzna80

www.poltrax.live/wysoczyzna50

 

Dla zawodników zmagających się z rywalizacją sportową przygotowano dodatkowe urozmaicenia. Uczestników na trasie wspomagać będą: Koło Gospodyń Wiejskich w Kadynach, zespół wokalny Sasanki, Stowarzyszenie Wsi Ogrodniki i niezastąpieni wolontariusze. Będzie bardzo wesoło, śpiewająco i niezwykle smacznie.

Na zakończenie biegowej przygody organizatorzy zapraszają do Restauracji Myśliwskiej na afterparty, podczas którego nastąpi oficjalne podsumowanie pierwszej edycji imprezy. Rewelacyjna atmosfera gwarantowana!

Zapisy na Ultra Wysoczyznę trwają. Rejestracja prowadzona jest za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na oficjalnej stronie zawodów www.ultrawysoczyzna.pl.

 

Sponsor tytularny: Meble Wójcik

Sponsorzy: Brooks, Waitw

Gospodarze: prezydent Elbląga Witold Wróblewski, Urząd Miasta i Gminy w Tolkmicku, Nadleśnictwo Elbląg

 

Patronem medialnym Ultra Wysoczyzny jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

Labosport Polska

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama