UWAGA!

Premierowy turniej mini – hokeja na lodowisku MOSiR

Elbląg, Premierowy turniej mini – hokeja na lodowisku MOSiR
(fot. PS)

Z inicjatywy kierownictwa Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wikingowie” przy wsparciu Wydziału Sportu Urzędu Miejskiego i MOSiR, w niedzielę (28 marca) odbędzie się I Turniej Mini – Hokeja na lodzie w Elblągu. Do rywalizacji staną dziecięce drużyny hokejowe z Gdańska, Gdyni, Malborka i Elbląga.

Dla młodych entuzjastów hokeja, wszyscy zawodnicy nie mają więcej jak 12 lat, będzie to wielka konfrontacja sportowych umiejętności w jeździe na łyżwach i walki o zwycięstwo według specjalnie opracowanego regulaminu. Wiadomo, że w turnieju wystąpią drużyny UKS Bombek Malbork, UKS Wikingowie Elbląg, HUKS Niedźwiadki Gdynia, UKS 17 Oliwia Gdańsk II klasa, i UKS 17 Oliwia Gdańsk klasa III. Mecze będą rozgrywane równocześnie na dwóch boiskach systemem każdy z każdym 2 x 15 min z 3 minutową przerwą w połowie spotkania. Drużynę w jednej zmianie reprezentować będzie 4 graczy i bramkarz. Karą za każdy faul nie będą wykluczenia, tylko rzut karny wykonany przez poszkodowanego zawodnika. Zwycięska drużyna otrzyma 3 punkty, a w przypadku remisowego zakończenia spotkania, rozegrana zostanie dogrywka do „złotej bramki”. Jeśli nadal nie będzie zwycięzcy, to o jego wyłonieniu zadecydują serie rzutów karnych. Za wygraną po rzutach karnych zespół otrzyma 2 punkty, a przegrana drużyna 1 punkt. Liczba zdobytych punktów przez zespół we wszystkich pojedynkach zdecyduje o jego miejscu w ostatecznej klasyfikacji turnieju. Już z tych informacji wynika, że organizatorzy zadbali o upowszechnienie sportowej rywalizacji i postępowania fair – play.
       Wszystkie drużyny otrzymają pamiątkowe puchary, a zawodnicy medale za uczestnictwo w turnieju. Organizatorzy zapraszają elblążan do obserwacji zawodów, które rozegrane zostaną w niedzielę (28 marca) od godz. 8.45 na lodowisku MOSiR przy ul. Karowej i gwarantują, że sportowych emocji nie będzie brakowało. Wstęp dla kibiców jest wolny.
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • a co się dzieje z Sylwestrem Flisem tyle kasy w niego zainwestowano i sprawę tak medialnie nagłośniono! po niepowodzeniu w kwalifikacjach na zimową olimpiadę z drużyną IKS „ Atak” w hokeju na sledgach chciał uczestniczyć w konkurencjach biegowych na nartach na sledgach ale z tego co słychać wyszła wielka DU. A
  • A. Dostań się na igrzyska choćby powiatowe, a potem złośliwie komentuj. Tak jest, jak ignorant bierze się za krytykowanie czegoś na czym się nie zna. W sporcie nie każdy start kończy się sukcesem, tym bardziej, kiedy uprawia się od niedawna nową dyscyplinę. Na paraolimpiadę dostało sie w wyniku eliminacji tylko 13 Polaków. Mamy jeden brązowy medal. Rozumiem, że Twoim zdaniem, tylko jeden sportowiec powinien pojechac do Vanouver?
Reklama