UWAGA!

Prezydent docenił sportowców

 Elbląg, Prezydent docenił sportowców
fot. Michał Skroboszewski

Przez cały 2017 rok walczyli na sportowych arenach zarówno w kraju, jak i za granicą. I co ważne z sukcesami. Dziś (24 marca) ich osiągnięcia sportowe zostały docenione i nagrodzone. Hala Widowiskowo – Sportowa była świadkiem wielu łez wzruszenia. Zobacz zdjęcia.

Czy Elbląg jest miastem przyjaznym dla sportowców? Takie pytanie można sobie zadać po dzisiejszym Elbląskim Święcie Sportu, które odbyło się w Hali Widowiskowo – Sportowej? Jak co roku prezydent miasta wyróżnił sportowców, którzy poprzez swoje sukcesy promują markę jaką jest Elbląg. Albo przynajmniej próbują promować.
       Patrząc na skład nagrodzonych przez prezydenta można uznać, że Elbląg łyżwiarstwem stoi – aż 11 zawodników Orła Elbląg zostało uhonorowanych nagrodami. Nie mogło wśród nich zabraknąć olimpijczyków: Sebastiana Kłosińskiego i Adriana Wielgata i ich klubowych kolegów i koleżanek, którzy z medalami wracali z Mistrzostw Polski zarówno na torze długim jak i w short tracku.
       Druga licznie nagrodzona grupa to judocy z Olimpii Judo i Tomity, którzy nagrodę prezydenta dostali przede wszystkim za trzecie miejsce w drużynie na Mistrzostwach Polski. Nie można zapomnieć też o judokach z MKS Truso. W Elblągu generalnie „lubią” się bić. Świadczą o tym nagrody dla bokserów z Kontry i ich osiągnięcia w ringu na Mistrzostwach i Pucharze Polski.
       Na prezydencie nagrody zasłużyli także kajakarze Olimpii Elbląg, szachiści, karatecy, kickbokserzy, niepełnosprawni siatkarze oraz motokrosowiec. Nagrodę specjalną otrzymały zdobywczynie brązowego medalu w piłce ręcznej – KRAM Start Elbląg.
       - W 2017 roku sportowych emocji nie brakowało. Na szczególną uwagę zasługują wyczyny Roberta i Sebastiana Karasiów. Marcina Trudnowskiego, wicemistrza świata w pływaniu lodowym, czy 5. miejsce na Mistrzostwach Świata i mistrzostwo Polski Juniorów Igora Janika – prezydent Elbląga Witold Wróblewski wymieniał najważniejsze wydarzenia sportowe ubiegłego roku.
       Warto zwrócić uwagę, że oprócz sukcesów sportowych w ubiegłym roku Elbląg stał się też miejscem, w którym odbywają się ważne imprezy sportowe. Oprócz zawodów, które już wpisały się w kalendarz sportowy w Polsce (tutaj warto wymienić siatkarski Falkon Cup i Garmin Iron Triathlon) w 2017 roku do naszego miasta przyjechała reprezentacja Polski w futsalu. Na turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Europy drużyna pod wodzą Andrzeja Biangi wywalczyła awans do baraży do turnieju finałowego. A przez kilka dni na Elbląg zwrócone były oczy niemal całego futsalowego świata.
      
       Nagrodzeni: Jan Zamojcin, Michał Zamojcin, Mateusz Zamojcin (wszyscy A.K. Andrex), Adrian Durma, Artur Zieliński, Arnold Goliszewski (wszyscy Elbląski Klub Karate), Jarosław Czyżewski, Marcin Hebda, Andrzej Młynarczyk, Adam Stępień, Jan Szarwark, Artur Wąsowicz, Krzysztof Wojtaszek, Rafał Wójtowicz, Michał Weroński, Tomasz Woźny, Łukasz Biedrzycki, Jaromir Brekau, Dariusz Fercho, Marcin Górski, Mariusz Wojdag, Dawid Woźny (wszyscy IKS Atak), Michał Domański, Adrian Jasiński, Michael Popov, Beniamin Rumak, Ireneusz Borowiecki, Kamila Stormowska, Marika Surowiec, Weronika Surowiec, Sebastian Kłosiński, Adrian Wielgat, Kamila Stankiewicz (wszyscy Orzeł Elbląg), Patrycja Gerka (KSW Tygrys), Gracjan Szleja, Katarzyna Wanatowska (MKS Truso), Aleksander Godkowski (Korona), Igor Janik (Hetman), Dawid Michelus, Karolina Miętka, Sebastian Dymkowski, Dawid Dziuwe (UKS Kontra), Leszek Wilk, Rafał Cebula, Sebastian Makowski, Wiktor Malinowski, Jakub Wilk, Aleksander Żmuda (wszyscy Olimpia Judo), Lidia Czarnecka (Skoczek), Kamil Grabkowski (Szóstka), Piotr Popko, Kacper Wojciechowski (obaj Tomita), Przemysław Rojek, Adam Witkowski, Agnieszka Banaś, Wojciech Załuski, Marta Witkowska (Olimpia).
      
       Nagrody specjalne: Roman Rycke, Mirosław Zemke, Kazimierz Sobolewski, Marcin Trudnowski, Sebastian Karaś, Robert Karaś, Jerzy Kuczyński, Kram Start Elbląg
      
       Nagrody dla rodziców zawodników: Marek Gierszewski, Gabryiela Nierońska, Magdalena i Daniel Maszaro, Krzysztof Makowski, Marek Rybicki, Marcin Komorowski, Beata Zaremba, Małgorzata i Marcin Żychałko, Marcin Bujalski, Beata Dziuwe.
Sebastian Malicki

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama