Przegrana jedną bramką (piłka ręczna)

Elbląg, Rezerwy Startu po słabszej końcówce meczu przegrały AZS AWF Gdańsk
Rezerwy Startu po słabszej końcówce meczu przegrały AZS AWF Gdańsk (FOT.AD)

Nie udało się drugiemu zespołowi Startu zdobyć pierwszych punktów w rozgrywkach I ligi. Elblążanki w meczu z AZS AWF Gdańsk prowadziły już sześcioma bramkami, jednak przyjezdne były lepsze w końcówce meczu i punkty pojechały do Gdańska. Zobacz fotoreportaż.

Pierwsza połowa meczu stała pod znakiem błędów z obu stron. W początkowej fazie meczu lepiej prezentowały się gdańszczanki, które potrafiły rzucić bramkę nawet wtedy, gdy grały w podwójnym osłabieniu. Szczególnie skuteczna była celnie rzucająca z dystansu Milena Malich. W 26 min. meczu przy stanie 12-14 o czas poprosiła trener Startu Justyna Stelina i od tego momentu gospodynie zaczęły się spisywać znacznie lepiej. Jeszcze przed przerwą z nawiązką odrobiły starty i do szatni schodziły prowadząc 16-14.
       Po przerwie po dwóch rzutach karnych wykorzystanych przez Martę Karwecką, oraz po trafieniu ze skrzydła Agaty Szulc Start prowadził pięcioma bramkami. Gdy w 43 min. po bramce Adrianny Konefał było 22-16 nikt nie przypuszczał, że to Akademiczki wygrają mecz. Niestety po przerwie o którą poprosił trener AZS Ireneusz Rudkowski gdańszczanki przejęły inicjatywę i zaczęły odrabiać straty. W 55 min. po celnym rzucie Brzezickiej doprowadziły do remisu. W końcówce Start stracił bramkę grając z przewagą dwóch zawodniczek, Marta Karwecka nie wykorzystała rzutu karnego i mimo zaciętej końcówki zwycięstwo odniosły gdańszczanki.
       Można powiedzieć, że Start przegrał wygrany mecz. Nasze młode szczypiornistki zapewne wyciągną z tego pojedynku wnioski i nauczą się czegoś nowego, a przecież o to chodziło, by elbląskie juniorki miały szansę zdobywać doświadczenie na parkietach I ligi. W kolejnym spotkaniu Start podejmie w sobotę 16 października Spartę Oborniki Wielkopolskie. Zobacz tabelę I ligi.

Start: Kochańska, Kletke - Konefał 7, Karwecka 6, Woronko 6, Aleksandrowicz 5, Szulc 4, Lurka 1
       AZS AWF: Zych, Dziełak - Brzezińska 9, Malich 8, Rostankowska 5, Siekańska 4, Pasternak 2, P.Wójcik 2