Przegrany mecz “ za sześć punktów“

Elbląg, Przegrany mecz “ za sześć punktów“

W meczu "na dnie" III ligi Concordia Elbląg uległa na wyjeździe Ursusowi Warszawa. Elblążanie zamykają stawkę trzecioligowców.

Wczorajszy (29 kwietnia) mecz z Ursusem był niezmiernie ważny dla układu dolnej strefy tabeli III ligi. Grały ze sobą dwa ostatnie zespoły i zdobyte punkty oznaczały jednocześnie ich utratę przez najgroźniejszego rywala w walce o utrzymanie.

Lepiej w mecz weszli goście, którzy już w 18. minucie wyszli na prowadzenie. Łukasz Kopka wykorzystał nieporozumienie w szeregach warszawskiej obrony. Podanie do Joao Augusto i Brazylijczyk otworzył wynik spotkania. Kilka minut później gospodarze wyrównali. Bramkarza Concordii strzałem głową pokonał Mateusz Muszyński wykorzystując dośrodkowanie z lewej strony boiska. W lepszych humorach na przerwę schodzili jednak goście. Kilka minut przed przerwą Łukasz Kopka gole sfinalizował udaną akcję elbląskiego zespołu.

Po przerwie obraz gry zmienił się o 180 stopni. Jeszcze w pierwszych minutach drugiej połowy podopieczni Adriana Żurańskiego mogli podwyższyć prowadzenie. Nie wykorzystali sytuacji, a gospodarze zaczęli przejmować inicjatywę. Efektem były trzy bramki zdobyte przez piłkarzy Ursusa. W 62. minucie gospodarze doprowadzili do remisu, po stałym fragmencie gry. W zamieszaniu w po karnym po rzucie wolnym Mateusz Muszyński ponownie wpisał się na listę strzelców.

W 78. minucie sędzia wskazał wapno za zagranie ręką Radosława Bukackiego. Jedenastkę wykorzystał Grzegorz Skowroński. Kilka minut później bramkarz Concordii Jakub Wąsowski poślizgnął się na murawie. W efekcie było 4:2 dla gospodarzy po golu Stanisława Muniaka, który wykorzystywał podanie Filipa Dziełaka.

Elblążan stać było tylko na zmiejszenie rozmiarów porażki. W doliczonym czasie gry Mateusz Szmydt wykorzystał podanie Joao Augusto. Na więcej nie starczyło czasu.

W następnej kolejce podopieczni Adriana Żurańskiego zmierzą się w Elblągu z Bronią Radom.

Ursus Warszawa - Concordia Elbląg 4:3 (1:2)

Bramki: 0:1 - Augusto (18. min.), 1:1 - Muszyński (24. min.), 2:1 - Kopka (42. min.), 2:2 - Muszyński (62. min.), 3:2 - Skowroński (78. min., karny), 4:2 - Muniak (85. min.), 4:3 - Szmydt (90+3 min.)

Concordia: Wąsowski, Jońca, Weremko, Szawara, Rękawek, Bukacki, Drewek (85‘ Kottlenga), Jarzębski (74‘ Nowicki), Szmydt, Kopka, Augusto