Przeworska najlepsza w Pucharze Polski (łyżwiarstwo szybkie)

Duet elblążan z klubu „Orzeł” rywalizował z krajową czołówką w zawodach zaliczanych do punktacji Pucharu Polski w sezonie 2008/2009. Klasą dla siebie była elbląska kadrowiczka Ewelina Przeworska, zwyciężając w trzech wyścigach.

Przeworska przygotowywała się do nowego sezonu na zgrupowaniach kadry narodowej, ale nie udało się jej osiągnąć wymaganych minimów czasowych upoważniających do startów w cyklu zawodów Pucharu Świata. Okazało się jednak, że gdy kobieca czołówka startuje za granicą, na Ewelinę nie ma mocnych.
     W zawodach Pucharu Polski na warszawskich Stegnach wystartowało 17 zawodniczek. W biegu na 500 m zwyciężyła Przeworska z czasem 44,59. Elblążanka nie miała także godnej siebie rywalki w wyścigach na 1000 m (wygrała z czasem 1:28,18) i na 1500 m (2:16,31). Pewna zwycięstwa w wieloboju po poprzednich wyścigach elblążanka, na 3000 m zajęła drugie miejsce z czasem 5:00,54.