UWAGA!

Przygotowania do startu w Pniewach (boks)

Elbląg, Bokserzy KSW „Tygrys” podczas treningu w hali Atleticonu
Bokserzy KSW „Tygrys” podczas treningu w hali Atleticonu (fot. M).

W środę 25 lutego minął termin zgłaszania zawodników do 80. Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie. Jak nas poinformował Krzysztof Stemplewski, prezes Warmińsko-Mazurskiego Okręgu Bokserskiego, na ringu w Pniewach barwy województwa reprezentować będzie 18 pięściarzy z sześciu klubów.

Mistrzostwa tradycyjnie zgromadzą najlepszych bokserów ze wszystkich klubów kraju. W turnieju w dniach 4-8 marca wystartuje 18 zawodników z Warmii i Mazur. Aktualnie przygotowują się oni intensywnie w swoich klubach do walk na ringu w Pniewach. Część przebywała na zgrupowaniach, a byli też tacy, którzy otrzymali możliwość sprawdzenia swoich umiejętności, startując w turniejach w kraju i zagranicą. Najliczniejszą ekipę na mistrzostwa wystawi KSW „Tygrys” z Elbląga, którego barwy reprezentować będą: Maciej Piechota i Sebastian Wołkowski w wadze 57 kg, Łukasz Łojek w kategorii 60 kg, Krzysztof Ciereszko waga 64 kg, Grzegorz Tyczkowski waga 75 kg i Damian Kośmider w kategorii 81 kg. Z Mazura „Ełk” wystąpią w wadze 60 kg Kamil Komar i Michał Syrowatka, w kategorii 64 kg Szymon Brzęk i w wadze 81 kg Piotr Samełko. Barwy elbląskiej „Kontry” reprezentować będą: Haik Gregorian (54 kg), Paweł Czajka (57 kg), Michał Łoniewski (75 kg) i Paweł Grabowski (81 kg). Z Zatoki Braniewo na ringu w Pniewach wystąpią Damian Jurewicz (64 kg) i Paweł Kusiński (91 kg). Z klubu ze Szczytna w mistrzostwach wystartuje w wadze 75 kg Dawid Pac, a barwy PIRS-u Olsztyn reprezentować będzie trenujący w Niemczech Przemysław Opalach w wadze 69 kg.
     Przypominamy, że podczas ubiegłorocznych mistrzostw pięściarzy seniorów w Dąbrowie Górniczej bokserzy z Warmii i Mazur zdobyli siedem medali: dwa srebrne i pięć brązowych. Oby w tym roku było nie gorzej.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama