UWAGA!

Przygotowania do tanecznych startów

 Elbląg, Przygotowania do tanecznych startów
fot. nadesłana

Od dziś pary Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”, pod okiem włoskiego trenera Pietro Bragi, zaczynają ostatni etap przygotowań do startu w Mistrzostwach Polski FTS w Tańcach Standardowych, które odbędą się w najbliższy weekend.

W sobotę i niedzielę, 27 i 28 lutego w Kołobrzegu odbędą się Mistrzostwa Polski FTS w Tańcach Standardowych. W imprezie weźmie udział około 400 tancerzy z całej Polski, którzy w minionym roku uzyskali kwalifikacje do udziału w Mistrzostwach Polski FTS. Na parkiecie zaprezentują się najlepsze pary taneczne w kraju w 8 kategoriach: Juniorzy, Młodzież, Młodzież Starsza, Dorośli, Senior I, Senior II, Senior III, Profesional Division (pary zawodowe).
       - Elbląscy tancerze wkraczają w ostatni etap przygotowań przed Mistrzostwami. Zaprosiliśmy do nas włoskiego trenera, specjalistę od tańców standardowych – Pietro Bragę, by nasi zawodnicy na zajęciach indywidualnych i grupowych mogli szlifować swoją technikę – opowiada Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”, trener i sędzia taneczny.
       Pary oceniać będzie międzynarodowe jury, składające się z 11 sędziów. W wyniku dwudniowej rywalizacji w każdej z kategorii zostaną wyłonieni Mistrzowie Polski FTS oraz I i II Wicemistrzowie Polski Federacji Tańca Sportowego w tańcach standardowych. Mistrzostwa są jednocześnie eliminacjami do udziału par w Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata w 2016. Zwycięskie pary w poszczególnych kategoriach będą reprezentować nasz kraj na najważniejszych zawodach tanecznych.
       Na zawody pojedzie 10 par z Elbląga – 4 pary zatańczą w kategorii Junior, 1 w kategorii Młodzież i 1 w Młodzież Starsza, trzy pary tańczące w kategorii Dorośli i 1 para seniorska.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama