UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Puchar Polski Darta

 
Elbląg, Puchar Polski Darta
fot. nadesłana

W miniony weekend (22-23 kwietnia) w Elblągu odbyły się dwa turnieje cyklu Pucharu Polski w darta, popularnie nazywanej grą w lotki. Rzucać do tarczy można lepiej lub gorzej, lecz tym razem zebrali się do rywalizacji najlepsi gracze w północnej Polsce. 

W ten weekend padł rekord frekwencji, gdyż w turnieju sobotnim wzięło udział 65 zawodników oraz 20 zawodniczek. Miejmy nadzieję, że ten rekord zostanie pobity już na początku nowego sezonu.
       Sama rywalizacja była bardzo zacięta. Każdy zawodnik chciał wygrać i nie było łatwych meczów. W sobotę grano o Puchar Tom-Hol. Niestety tego dnia zawiedli elblążanie, gdyż najlepszy elbląski zawodnik, Adam Zapaśnik i Bogdan Tacka zajęli pozycję 9-16. Kolejni elblążanie Adrian Lewandowski i Zbigniew Piwoński zajęli miejsce 17-32. Sama rywalizacja toczyła się pod dyktando faworyta, Pawła Wołynki z Gdyni, który w grupie przegrał jeden mecz z Tomaszem Dzikołowskim z Olsztyna (de facto zawodnikiem drużyny Shanghai Elbląg, która występuje w Polskiej Lidze Steeldarta) 2:3, ale nie przeszkodziło mu to w zajęciu 1. miejsca w grupie. Olsztynianin za to złapał tzw. drugi oddech i rzutem na taśmę wyszedł z grupy. Był to moment przełomowy w całym turnieju. Paweł Wołynka pokonując kolejnych przeciwników bez większego wysiłku musiał uznać wyższość Karola Sitnika z Augustowa, z którym przegrał w półfinale 3:4. Sporą niespodzianką było również dotarcie do półfinału Macieja Lidzbarskiego z Gdańska, który nie był wymieniany w roli faworytów, ale już nie raz pokazał, że trzeba na niego uważać. Został pokonany tuż przed finałem przez Tomasza Dzikołowskiego 3:4. Finał panów również był bardzo zacięty, gdyż wydawało się, że już łatwe zwycięstwo przypadnie dla zawodnika elbląskiej drużyny, lecz Karol Sitnik potrafił doprowadzić do remisu 4:4. Decydujący leg należał jednak do Tomasza Dzikołowskiego i po raz pierwszy w karierze wygrał turniej z cyklu Pucharu Polski.
       U kobiet natomiast rywalizacja stała na wysokim poziomie, gdyż do Elbląga zjechała najlepsza czwórka zawodniczek z klasyfikacji generalnej. Rywalizację zdominowały dwie zawodniczki, Katarzyna Drążek z Radomia i Małgorzata Markowska z Kętrzyna. Markowska nie przegrała w Elblągu jeszcze żadnego finału, lecz zakończyła się jej dobra passa i przegrała finał z radomianką 3:4. Trzecie miejsce zajęły Iwona Dehamchi ze Słupska oraz Żaneta Zientara z Olsztyna.
       Elblążanki niestety nie wyszły z grupy, chociaż w przypadku Agnieszki Dobies i Anny Pajewskiej niewiele zabrakło.
       Niedziela była łaskawsza dla elbląskich darterów. Na starcie rywalizacji stanęło 53 zawodników i 19 zawodniczek, jednak na szczęście dla poziomu rywalizacji, nie zabrakło najlepszych graczy. Z grupy wyszli wszyscy elblążanie, na których szczególnie liczyliśmy. Nic natomiast nie wskazywało na to, że dwaj elblążanie znajdą się na podium. Adrian Lewandowski zajął 2-gie, a Adam Zapaśnik 3-cie miejsce, ex aequo z Arturem Markowskim z Kętrzyna (również zawodnika elbląskiego Shanghaia). Turniej o Puchar Truso Taxi wygrał Paweł Wołynka. W finale pokonał elblążanina 5:3.
       U kobiet rywalizacja również toczyła się wokół dwóch wcześniej wspomnianych zawodniczek, dopóki nie odpadła Kasia Drążek (w ćwierćfinale pokonała ją Patrycja Głowacka z Warszawy i to ona zastąpiła ją w finale). Finał kobiet stał na dobrym poziomie a wygrała w nim Małgorzata Markowska 4:2. Trzecie miejsce zajęły Dorota Warmińska z Kwidzyna oraz Ilona Falba z Działdowa.
       Na zakończenie warto wspomnieć, że to nie koniec emocji z elblążanami w roli głównej w tym sezonie. Shanghai Elbląg zagra w lipcu w finale Grand Prix Cup Polskiej Ligi Steeldarta przeciwko Steel Wolves Warszawa. Trzymajmy kciuki !!!
      
       Wyniki z soboty 22.04
       1
       Tomasz Dzikołowski - Olsztyn
       2
       Karol Sitnik – Augustów
       3-4
       Paweł Wołynka – Gdynia
       3-4
       Maciej Lidzbarski – Gdańsk
       5-8
       Roman Ochmiński - Kwidzyn
       5-8
       Jacek Soszyński – Gdańsk
       5-8
       Wojciech Sołtys – Warszawa
       5-8
       Dariusz Pawłowski – Gdańsk
       9-16
       Bogdan Tacka – Elbląg
       9-16
       Leszek Bojałkowski - Bydgoszcz
       9-16
       Tomasz Milewczyk – Gdańsk
       9-16
       Paweł Siemaszko – Gdynia
       9-16
       Adam Zapaśnik – Elbląg
       9-16
       Piotr Sawicki – Działdowo
       9-16
       Piotr Winiarski – Toruń
       9-16
       Krzysztof Borzęcki - Koszalin
      
       Kobiety
       1
       Katarzyna Drążek – Radom
       2
       Małgorzata Markowska – Kętrzyn
       3-4
       Iwona Dehamchi – Słupsk
       3-4
       Żaneta Zientara – Olsztyn
       5-8
       Mariola Hawryluk – Augustów
       5-8
       Patrycja Głowacka – Warszawa
       5-8
       Wioletta Zientara – Olsztyn
       5-8
       Karina Misztal - Gdynia
      
      
       Niedziela 23.04
       1
       Paweł Wołynka – Gdynia
       2
       Adrian Lewandowski – Elbląg
       3-4
       Adam Zapaśnik – Elbląg
       3-4
       Artur Markowski – Kętrzyn
       5-8
       Andrzej Terechow – Bydgoszcz
       5-8
       Norbert Krzywosz – Suwałki
       5-8
       Cezary Wiśniewski – Augustów
       5-8
       Norbert Jagieniak – Bydgoszcz
       9-16
       Łukasz Kopania – Gdańsk
       9-16
       Zbigniew Piwoński – Elbląg
       9-16
       Dariusz Pawłowski – Gdańsk
       9-16
       Radosław Warmiński – Kwidzyn
       9-16
       Grzegorz Czerwiński – Augustów
       9-16
       Maciej Lidzbarski - Gdańsk
       9-16
       Marcin Szaniawski – Morąg
       9-16
       Krzysztof Borzęcki - Koszalin
      
       Kobiety
       1
       Małgorzata Markowska – Kętrzyn
       2
       Patrycja Głowacka – Warszawa
       3-4
       Dorota Warmińska – Kwidzyn
       3-4
       Ilona Falba – Działdowo
       5-8
       Katarzyna Drążek – Radom
       5-8
       Żaneta Zientara – Olsztyn
       5-8
       Diana Smolińska – Olsztyn
       5-8
       Aleksandra Boniecka - Poznań
        
Adrian Lewandowski Prezes Zarządu Elbląskie Stowarzyszenie Darta "Shanghai"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama